Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Biesiada Seniorów to okazja do zaprezentowania się lokalnych zespołów muzycznych i chórówBiesiada Seniorów to okazja do zaprezentowania się lokalnych zespołów muzycznych i chórów

 

Bełchatowska Biesiada Seniorów okazała się strzałem w dziesiątkę. Chętnych do wspólnej zabawy w niedzielne popołudnie w parku za Muzeum Regionalnym nie brakowało. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu można w każdym wieku. Tegoroczna impreza była także okazją do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w zorganizowanym specjalnym mobilnym punkcie.Biesiada Seniorów na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez, a do wspólnej zabawy najstarszych bełchatowian co roku zaprasza prezydent miasta Mariola Czechowska. - Cieszę się, że po raz kolejny nasi seniorzy przyjęli moje zaproszenie i wzięli udział w tym wydarzeniu. To ważne, by móc się spotykać, rozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami, ale też by wzajemnie się inspirować i mobilizować do działania. Tym bardziej teraz, po trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa, cieszę się, że mogliśmy wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Starsi mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny udowodnili, że są bardzo aktywną grupą, która chętnie włącza się w rozmaite działania – dodaje prezydent Czechowska.

 


Zainteresowanie imprezą, która 19 września odbyła się w parku przy Muzeum Regionalnym, było duże. Na scenie plenerowej wystąpiły znane i lubiane bełchatowskie chóry. Promienie Bełchatowa oraz Pasjonata z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pozytywnie nastroiły publiczność, a gwiazda wieczoru – formacja Stan Wyjątkowy, swoimi aranżacjami największych przebojów lat 80-tych porwała seniorów do śpiewu i tańca. Na scenie nie zabrakło także widowiskowego pokazu grupy tanecznej UTW Super Stars.

 


Biesiada Seniorów to nie tylko koncerty i liczne konkursy z nagrodami. Przygotowano również stoiska cateringowe, stoliki i parasole, pod którymi można było usiąść, porozmawiać i skosztować biesiadnych przysmaków. Na terenie parku stanął także Mobilny Punkt Szczepień. Skorzystać z niego mogli wszyscy, którzy chcieli zaszczepić przeciw COVID-19. Co ważne, można było to zrobić „z marszu”, bez wcześniejszego umawiania się.

 


Sami seniorzy zgodnie twierdzą, że takie imprezy są im potrzebne. – Dla nas to dobra okazja, aby wyjść z domu, spotkać się z innymi i porozmawiać – mówi pan Marek. Pani Grażyna natomiast dodaje: - To właśnie dzięki takim imprezom możemy w kulturalny sposób spędzić czas z osobami w podobnym wieku. Razem możemy się pobawić i potańczyć.

 

>>> Zobacz fotorelację: Biesiada Seniorów 2021

 


- Tegoroczna biesiada potwierdziła, że takie przedsięwzięcia są potrzebne. Naszym zadaniem, jako władz miasta jest robić wszystko, aby jesień życia seniorów, dzięki którym Bełchatów przez ostatnich kilkadziesiąt lat tak wspaniale się rozwijał, była złota i pogodna. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną biesiadę za rok – podsumowuje wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański podkreśla zaangażowanie bełchatowskich seniorów w życie społeczne naszego miastaWiceprezydent Łukasz Politański podkreśla zaangażowanie bełchatowskich seniorów w życie społeczne naszego miasta

 

Podczas biesiady propagowano zdrowy i aktywny styl życiaPodczas biesiady propagowano zdrowy i aktywny styl życia

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl