Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podstawową formą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym jest samospis internetowyPodstawową formą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym jest samospis internetowy

 

Trwa Narodowy Spis Powszechny – na spełnienie obowiązku mamy czas do końca września. Miasto uruchomi kolejne mobilne punkty, w którym osoby nieposiadające komputera będą mogły wziąć udział w tym prowadzonym co dziesięć lat badaniu. Stanowiska będą dostępne w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach (24 września) oraz w galerii Olimpia (25 września).

 

 

W trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 podstawową metodą spisową jest tzw. samospis internetowy. Udział w badaniu, które w Polsce przeprowadzane jest co dziesięć lat, jest obowiązkowy. Dla osób, które nie mają dostępu do komputera lub internetu Gminny Komisarz Spisowy, prezydent Mariola Czechowska, zorganizowała punkt w bełchatowskim magistracie. Komputer jest do dyspozycji mieszkańców w sali nr 316 na II piętrze w godzinach pracy Urzędu Miasta Bełchatowa. 

 

By spisanie się było jeszcze łatwiejsze, w najbliższych dniach uruchomione zostaną dodatkowe dwa mobilne punkty. W piątek, 24 września, obowiązek spisowy będzie można spełnić podczas Pikniku „Pożegnanie lata”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach. Rachmistrzowie będą do dyspozycji mieszkańców między godz. 16:00 a 19:30.

 

Dzień później, czyli w sobotę 25 września, arkusze spisowe będzie można wypełnić w Galerii Olimpia. Stanowiska dostępne będą między godz. 9:00 a 21:00.

 

Ważne! By wszystko przebiegło szybko i sprawnie, należy przygotować numery PESEL wszystkich domowników, powierzchnię użytkową zamieszkiwanej nieruchomości.

 

Wszystkie informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znaleźć można na poświęconej badaniu rządowej stronie spis.gov.pl (https://spis.gov.pl/).

 

AP

 

Spisać można się do 30 wrześniaSpisać można się do 30 września

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl