Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rekrutacja trwa do 11 października 2021 r.Rekrutacja trwa do 11 października 2021 r.

Jesteś osobą bierną zawodowo lub bezrobotną, ale z pomysłem na własny biznes? Możesz skorzystać z dofinansowania na uruchomienie własnej działalności. 12 października w Powiatowym Urzędzie Pracy zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne dotyczące zasad rekrutacji i udziału w projekcie „Firma z Powerem”. Początek o godzinie 9.00.  Zainteresowane osoby udziałem w tym programie, nadal mogą się zgłaszać.

 

 

 

„Firma z Powerem” to projekt skierowany do młodych osób pozostających bez pracy. W ramach programu mieszkańcy m.in. powiatu bełchatowskiego mogą zdobyć jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 23 tys. 50 zł, ale nie tylko. Beneficjenci przez pół roku otrzymywać będą również comiesięczne wsparcie na prowadzenie działalności sięgające 2 tys. 600 zł, a także stypendium szkoleniowe obejmujące także zwrot kosztów dojazdu na szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, prawa i księgowości, biznesplanu, reklamy i negocjacji. Wsparcie, jakie przewiduje projekt, opiewa na łączną kwotę niemal 39 tys. zł.

 

Przedłużony został czas rekrutacji do programu. Zgłoszenia od osób zainteresowanych pozyskaniem wsparcia w ramach „Firmy z Powerem” przyjmowane będą do 11 października 2021 roku. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie BKPPT (https://www.ppt.belchatow.pl). W razie pytań można zadzwonić pod numerem tel. 881 551 200 bądź wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

By skorzystać z projektu realizowanego przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny, należy spełnić kilka prostych warunków. Po pierwsze mieć mniej niż 30 lat i być biernym zawodowo. W programie wystartować mogą również osoby, które straciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku i nie są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.


Projekt realizowany jest w ramach: Osi Priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projektu konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020. Wartość programu „Firma z Powerem” to nieco ponad 1 mln 982 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie sięga ok. 1 mln 960 tys. zł.

 

 

KR

  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl