Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

25 września bełchatowianie wspominać będą wydarzenia związane z Polskim Państwem Podziemnym25 września bełchatowianie wspominać będą wydarzenia związane z Polskim Państwem Podziemnym

 

27 września 1939 roku, powstało Polskie Państwo Podziemne. Jak co roku bełchatowianie będą wspominać wydarzenia sprzed 82 lat. Uroczystości związane z rocznicowymi obchodami zaplanowano na najbliższą niedzielę, 26 września.

 


Tradycyjnie w ostatni weekend września bełchatowianie uczczą rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Przedstawiciele władz miasta, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy spotkają się w najbliższą niedzielę, 26 września, o godz. 11:45 przy pomniku Pamięci Bełchatowian, gdzie złożą kwiaty i odmówią modlitwę za poległych w obronie ojczyzny. Następnie, punktualnie w południe, w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie przy ul. Kościusz odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.


Do udziału w uroczystościach, których organizatorem jest Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Bełchatowie wraz z parafią NNMP, wszystkich mieszkańców zaprasza prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.


Przypomnijmy, że 27 września 1939 roku – to data, którą przyjęto za początek Polskiego Państwa Podziemnego. Utworzono wówczas Służbę Zwycięstwu Polski, przekształconą w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową. Od 1998 roku, w myśl uchwały Sejmu RP, 27 września obchodzimy uroczyście Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl