Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Po połączeniu z ulicą Okrzei, Kopeckiego powinna odciążyć ruch w tym rejonie miastaPo połączeniu z ulicą Okrzei, Kopeckiego powinna odciążyć ruch w tym rejonie miasta

 

W najbliższych dniach ruszy budowa łącznika między ulicami Okrzei a Kopeckiego. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, zgodnie z którą roboty powinny zakończyć się we wrześniu 2023 roku. Nowa drogą ma poprawić komunikację w centrum miasta i rozładować tworzące się m.in. w okolicach targowiska korki.Wybudowana w 2018 roku ulica Kopeckiego połączyła targowisko miejskie z ulicą Armii Krajowej, dzięki czemu znacząco odciążona została Wojska Polskiego, czyli drogi wylotowej w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy: kopalni i elektrowni. – To jedna z najbardziej newralgicznych ze względów komunikacyjnych dróg w naszym mieście. Kierowcy narzekali na tworzące się tam w godzinach szczytu korku. Dlatego zdecydowaliśmy o przebudowie skrzyżowania Wojska Polskiego z Armii Krajowej. Nowe rondo i budowa Kopeckiego poprawiły sytuację. Chcemy jednak iść krok dalej i jeszcze skuteczniej rozładować natężenie ruchu w tym rejonie. Dlatego ruszamy z budową nowego łącznika między dwoma największymi bełchatowskimi osiedlami, czyli Dolnośląskim i Okrzei – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.


Miasto podpisało umowę z wykonawcą (PUH DOMAX z Boronowa), który na plac budowy wejdzie w najbliższych dniach. Zakres prac, jakie będą przeprowadzone w ramach przedłużenia Kopeckiego i połączenia jej z ulicą Okrzei, jest szeroki. Obejmuje bowiem budowę jezdni o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, mostu na rzece Rakówce oraz obustronnych chodników. Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.


Nowa jezdnia będzie biegła przez nieużytki pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mowa o terenach pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (popularnym Statkiem pirackim), i dalej obok boisk w pobliżu osiedla Słonecznego. W sumie droga będzie mieć ponad pół kilometra długości. Koszt inwestycji to nieco ponad 5,7 mln zł. Zgodnie z umową prace związane z budową drogi powinny zakończyć się we wrześniu 2023 roku.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl