Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowyUdział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy

 

To już ostatni dzwonek na dopełnienie obowiązku spisowego – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się bowiem 30 września. Miasto Bełchatów przygotowało kilka udogodnień dla mieszkańców, którzy chcą się spisać.Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 objęte są wszystkie osoby mieszkające obecnie w Polsce – także obcokrajowcy, a udział w spisie jest obowiązkowy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że spisu nie rozpoczęto jeszcze w około 17 proc. mieszkań w kraju. A czasu jest coraz mniej, ponieważ ogólnopolskie badanie zakończy się w czwartek, 30 września.


Podstawową formą prowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 jest samospis internetowy. Z myślą o mieszkańcach, którzy nie mają technicznej możliwości spełnienia obowiązku, Gminny Komisarz Spisowy – prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska - uruchomiła w bełchatowskim magistracie specjalne stanowisko. Komputer z dostępem do internetu jest do dyspozycji mieszkańców w budynku głównym Urzędu Miasta (ul. Kościuszki 1, sala nr 316):

 

  • we wtorek, 28 września – od 7:30 do 18:00.
  • w środę, 29 września – od 7:30 do 15:30,
  • w czwartek, 30 września – od 8:00 do 24:00.


Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy przyjść do magistratu. Pracownicy urzędu udzielają pomocy w wypełnieniu formularza spisowego magistratu. By wszystko przebiegło szybko i sprawnie, należy przygotować numery PESEL wszystkich domowników oraz znać powierzchnię użytkową zamieszkiwanej nieruchomości.

 

Dodatkowo będzie można spisać się w punkcie w Galerii Olimpia. Rachmistrzowie czekać będą w czwartek w godzinach od 16.00  do 20.00


Jednocześnie przypominamy, że spisać się można również dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Telefon czynny jest w godzinach od 8:00 do 20:00. Do osób, które nie spisały się samodzielnie, mogą również zadzwonić rachmistrzowie spisowi z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrzowie przeprowadzają też wywiady bezpośrednie.


Dane uzyskiwane w spisie powszechnym są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Za odmowę uczestnictwa w spisie grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

 

AP

 

Prezydent Mariola Czechowska przypomina o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i MieszkańPrezydent Mariola Czechowska przypomina o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl