Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

transformacja1transformacja1

Na jakim etapie obecnie jest Sprawiedliwa Transformacja i w jakim stopniu obejmie ona Bełchatów i okoliczne gminy. Prezydent Mariola Czechowska zaplanowała na dzisiaj spotkanie z głównym koordynatorem i twórcą rządowych prac nad Krajowym Planem Sprawiedliwej Transformacji oraz samorządowcami z regionu.

 

Zaproszenie do udziału w spotkaniu z dr hab. Adamem Drobniakiem, dyrektorem Instytutu Terenów Uprzemysłowionych oraz koordynatorem rządowych prac nad sprawiedliwą transformacją, prezydent Mariola Czechowska wysłała do przedstawicieli klubów radnych oraz prezydium Rady Miejskiej, a także do włodarzy okolicznych gmin i powiatu.

 

Na temat regionu bełchatowskiego, jego przyszłości związanej z koniecznością odejścia od wydobycia węgla brunatnego, strony rozmawiać będą w czwartek, 30 września,  o godzinie 16.00 w Sali Herbowej UM.

 

Spotkanie ma charakter informacyjny. Samorządowcy i radni dowiedzą się między innymi, na jakim etapie obecnie prowadzone są prace nad sprawiedliwą transformacją, w jakim stopniu obejmą one Bełchatów i okoliczne gminy. Dr hab. Adam Drobniak, który jest koordynatorem rządowych prac nad Planem Sprawiedliwej Transformacji, zarówno przedstawi założenia, jak i odpowie na pytania zebranych.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl