Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto od lat wspiera służby mundurowe Miasto od lat wspiera służby mundurowe

Blisko 120 tys. zł trafi do bełchatowskich służb mundurowych. Podczas wrześniowej sesji radni przychylili się do wniosku komendanta bełchatowskiej  policji o przekazaniu 55 tys. zł na zakup samochodu służbowego. Decyzją prezydenta Miasta Bełchatowa wsparcie na zakup samochodu otrzyma również Państwowa Powiatowa Komenda Straży Pożarnej.

 

Komendant bełchatowskiej policji wystąpił do prezydenta miasta o przekazanie 55 tys. zł na zakup samochodu oznakowanego dla funkcjonariuszy. To połowa potrzebnej na ten cel sumy. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z komendy wojewódzkiej. Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej nad tym wnioskiem pochylili się radni, którzy zgodzili się na przekazanie z budżetu miasta tej kwoty.  

 

Również o wsparcie finansowe na zakup lekkiego samochodu wystąpiła Państwowa Powiatowa Straż Pożarna. Chodzi o 63 tysiące złotych. Miasto taką właśnie kwotę przekaże strażakom z KP PSP w Bełchatowie. - Miasto Bełchatów niejednokrotnie wspierało finansowo, chociażby policję w zakresie patroli ponadnormatywnych czy zakupu pojazdów. Te służby działają na terenie Bełchatowa i dbają o bezpieczeństwo jego mieszkańców, a na tym przecież nam wszystkim zależy – mówi Mariola Czechowska prezydent Bełchatowa.

 

Każdego roku miasto Bełchatów przekazuje środki finansowe dla służb mundurowych. W ubiegłym roku przekazano blisko 100 tys. zł na zakup dwóch samochodów dla policji, a także 50 tys. zł na patrole ponadnormatywne.  

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl