Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Nowe oprawy oświetleniowe będą dawać światło kierunkowe na alejki oraz boiskaNowe oprawy oświetleniowe będą dawać światło kierunkowe na alejki oraz boiska

 

Miasto rozpoczęło prace związane z wymianą oświetlenia w parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W sumie w parku na os. Dolnośląskim stanie ok. 60 nowych słupów wraz z nowymi oprawami. Roboty, które potrwają do końca listopada kosztować będą blisko 157 tys. zł.

 


Park im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w pobliżu Miejskich Kortów Tenisowych oraz Lodowiska Miejskiego powstał w latach 1997 – 2005. Na 9 ha znajdują się m.in. zbiornik wodny z kaskadą na górce widokowej, miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw oraz boiska do tenisa ziemnego, koszykówki, siatkówki i kometki. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego chętnie po nim spacerują i spędzają aktywnie czas. Kilkunastoletnie oświetlenie wymaga jednak modernizacji. Prace z nią związane właśnie ruszyły.


Wszystkie słupy oświetleniowe, których obecnie jest ok. 90, zostaną zdemontowane. Zastąpi je ok. 60 lamp wyposażonych w nowoczesne oprawy. Co ważne, będą one dawały światło kierunkowe na alejki oraz znajdujące się w parku boiska.


Zgodnie z umową, jaką miasto zawarło z wykonawcą, bełchatowską firmą PROTiM, wszystkie roboty związane z modernizacją oświetlenia w parku Nowaka-Jeziorańskiego powinny zostać ukończone maksymalnie do końca listopada. Wymiana oświetlenia kosztować będzie niecałe 157 tys. zł.

 

AP

 

W parku na osiedlu Dolnośląskim wymienione zostaną wszystkie słupy oświetleniowewW parku na osiedlu Dolnośląskim wymienione zostaną wszystkie słupy oświetleniowew

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl