Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przebudowa ulicy Tęczowej, to kolejna bełchatowska inwestycja drogowa realizowana w tym roku  Przebudowa ulicy Tęczowej, to kolejna bełchatowska inwestycja drogowa realizowana w tym roku

Trwają prace przy przebudowie ulicy Tęczowej na osiedlu Słonecznym. Do grudnia zyska ona nową nawierzchnię, a także oświetlenie. Wszystkie prace kosztować będą nieco ponad 680 tys. zł.

 

Miasto sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę drogową. Rotm. Witolda Pileckiego, Brzozowa, Zamoście czy aleja Armii Krajowej – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnim czasie pracowali drogowcy. W trakcie realizacji jest kolejne zadanie. Mowa o robotach na Tęczowej. – Pogoda sprzyja robotom drogowym, dlatego też w tym czasie staramy się intensyfikować działania na miejskich ulicach. Wszystko po to, by poprawić nie tylko komfort korzystania z dróg, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podkreśla odpowiedzialny za inwestycje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

Zakres prac, jakie prowadzi bełchatowski „DOMAX” w Tęczowej jest znaczny. Obejmuje odwodnienie drogi, położenie nowej nawierzchni, montaż krawężników oraz budowę zjazdów do posesji znajdujących się przy tej ulicy. Na odcinku ponad 200 m położonych zostanie ok. 2 tys. mkw nowej kostki betonowej. Ponadto w ramach przebudowy zamontowane zostanie oświetlenie.

 

Zgodnie z umową wszystkie roboty powinny zakończyć się w grudniu 2021 r. Koszt inwestycji to nieco ponad 680 tys. zł.

 

AP/KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl