Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na wieszakach można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szalikiNa wieszakach można zostawiać zimowe ubrania wierzchnie, ciepłe swetry, bluzy, czapki i szaliki

 

„Wymiana ciepła” wraca do Bełchatowa. Wieszaki, na których można dla potrzebujących zostawić niepotrzebną nam już odzież, stoją w dwóch punktach naszego miasta. Akcję po raz kolejny organizuje miejska spółka PEC.


Zima to dla osób bezdomnych i ubogich najgorszy czas w roku. Ujemne temperatury mogą być groźne dla ich zdrowia, a nawet życia. Dlatego po raz kolejny miasto włącza się w społeczną akcję „Wymiany ciepła”. Jej zasady są niezwykle proste. W dwóch punktach Bełchatowa umieszczono wieszaki, na których mieszkańcy mogą zostawiać niepotrzebne ciepłe ubrania - kurtki, szaliki, czapki czy rękawiczki. Osoby zaś, które potrzebują zimowych ciuchów, mogą bez skrępowania wziąć tak pozostawione rzeczy - wystarczy po prostu zdjąć je z wieszaka.

 

Na wieszakach można zostawić ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ważne jest tylko to, żeby były one czyste i niezniszczone. 


Gdzie można zostawić odzież?

 

  • w punkcie "Wymiany ciepła" przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18 (ounkt jest "czynny' 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)
  •  w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00) - pozostawione ubrania pracownicy PEC-u zawożą do Punktu przy MOPS-ie 

 

Przypomnijmy, że celem akcji „Wymiany ciepła” jest pomoc osobom potrzebujących w trudnych, zimowych warunkach. Do Polski pomysł wymiany odzieży przywędrował z Budapesztu. W Bełchatowie od kilku lat akcję organizuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

 

AP

 

Jeden z punktów "Wymiany ciepła" stoi przy MOPS-ie na ul. StaszicaJeden z punktów "Wymiany ciepła" stoi przy MOPS-ie na ul. Staszica

 

Plakat dotyczący akcji "Wymiany ciepła"Plakat dotyczący akcji "Wymiany ciepła"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl