Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kriostat wykorzystywany jest m.in. do śródoperacyjnych badań histopatologicznychKriostat wykorzystywany jest m.in. do śródoperacyjnych badań histopatologicznych

 

Za pieniądze otrzymane od miasta szpital kupił aparat USG, mammoton i kriostat. Wartość sprzętu diagnostycznego to blisko 400 tys. zł. To jednak nie koniec tegorocznej pomocy magistratu dla bełchatowskiej lecznicy. W najbliższych dniach otrzyma ona wsparcie w wysokości 250 tys. zł na zakup sprzętu dla oddziału chemioterapii jednego dnia.

 

Miasto od lat wspiera Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II. Środki przekazywane z budżetu wykorzystywane są na zakup sprzętu oraz doposażania kolejnych oddziałów. Od początku 2021 roku miasto przeznaczyło niemal 400 tys. zł na zakup mammotonu, aparatu USG i kriostatu.


Pierwszy z kupionych dzięki wsparciu miasta sprzęt doposażył pododdział Chirurgii Onkologicznej. Mammoton, czyli sonda do nieizotopowego wykrywania węzłów chłonnych wartowniczych, wykorzystywany jest w leczeniu raka piersi oraz czerniaka skóry. Pozwala zminimalizować ilość narządów do usunięcia, po zabiegu zaś pozostają jedynie niewielkie cięcia i małe uszkodzenia tkanek. Dodatkową korzyścią dla pacjentek jest także fakt, że teraz są leczone na miejscu i nie trzeba ich kierować do innych, często odległych szpitali.


Kolejne urządzenie – kriostat, trafiło natomiast do Zakładu Patomorfologii, w którym wykonuje się m.in. cytologie ginekologiczne czy histopatologiczne badania śródoperacyjne. Dzięki technice zastosowanej w tym specjalistycznym sprzęcie, pobrane tkanki są zamrażane i barwione. Jest to niezwykle ważne w przypadku badań śródoperacyjnych, kiedy liczy się czas i jakość uzyskanego materiału.


Ostatnim aparatem, jakie kupiła bełchatowska lecznica za środki z miejskiej kasy, jest USG. Wszystkie sprzęty kosztowały niemal 400 tys. zł. – Zdrowie mieszkańców jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego każdego roku przekazujemy dotacje szpitalowi, za które można kupić kolejne pomagające w diagnostyce i leczeniu, a często także ratujące życie aparaty. Dzięki temu bełchatowianie mają zapewnioną opiekę medyczną na coraz wyższym poziomie – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Jeszcze w tym roku do szpitala trafią kolejne pieniądze. Chodzi o 250 tys. zł z przeznaczeniem na kupno sprzętu dla nowo powstałego Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia.


Przypomnijmy, że w roku ubiegłym roku szpital wojewódzki otrzymał z miejskiej kasy 340 tys. zł. Pieniądze te były przeznaczone na walkę z koronawirusem. Dzięki temu placówka kupiła m.in. kombinezony, fartuchy operacyjne, ochraniacze na obuwie oraz maseczki chirurgiczne i przyłbice.

 

AP

 

Mammoton doposażył Pododdział Chirurgii OnkologicznejMammoton doposażył Pododdział Chirurgii Onkologicznej

 

Za pieniądze od miasta szpital kupił także nowoczesny aparat USGZa pieniądze od miasta szpital kupił także nowoczesny aparat USG

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl