Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W czwartek, 16 grudnia radni debatować będą nad budżetem miasta na 2022 r. W czwartek, 16 grudnia radni debatować będą nad budżetem miasta na 2022 r

We wtorek, 14 grudnia zbierze się po raz drugi Młodzieżowa Rada Miejska. Dwa dni później, czyli w czwartek, 16 grudnia obradować będą miejscy radni.  Obie sesje, będą ostatnimi w tym roku.

 

Podczas czwartkowej,  XLI sesji Rady Miejskiej, radni debatować będą przede wszystkim nad planem budżetu Bełchatowa na przyszły rok. Ten, mimo mniejszych o ponad 58 mln zł dochodów niż w roku obecnym, udało się skonstruować tak, by zapewnić zarówno właściwe funkcjonowanie miasta, jak i zabezpieczyć środki finansowe na inwestycje. Dochody w 2022 r. planowane są na blisko 257,5  mln zł, wszystkie wydatki na 273,5 mln zł. Zakładany deficyt wyniesie 15 mln zł, z czego ponad 13,5 mln zł wróci do kasy miasta jako subwencja uzupełniająca z ministerstwa finansów za utracone dochody miasta z tytułu PIT i CIT.

 

Z najważniejszych zaplanowanych inwestycji warto wymienić dokończenie budowy łącznika miedzy ul. Okrzei a ul. Kopeckiego, zakończenie przebudowy ulicy Kwiatowej, czy rozpoczęcia dużego zadania z zakresu dróg w osiedlu Binków. Z szacowanej wartości tego ostatniego z wymienionych zadań na 24,7 mln zł, 18 mln zł pochodzi z programu Polski Ład. Początek obrad zaplanowano na godzinę 10:00. Wszelkie materiały oraz transmisja z posiedzenia Rady Miejskiej dostępne są na www.belchatow.esesja.pl.

 

Wcześniej we wtorek o godzinie 11:00 na swoim drugim posiedzeniu spotkają się radni Młodzieżowej Rady Miasta. Przede wszystkim wybiorą składy komisji stałych. W porządku obrad znalazł się również punkt dotyczący przyjęcia projektu w sprawie organizacji zbiórki pieniężnej podczas trwania Orszaku Trzech Króli.

        KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl