Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Akcja "PSYjmiemy choinki" od kilku lat cieszy się dużym odzewem wśród bełchatowianAkcja "PSYjmiemy choinki" od kilku lat cieszy się dużym odzewem wśród bełchatowian

 

Boże Narodzenie za pasem, ale już dziś warto pomyśleć, co zrobimy z choinką po świętach. Żywe drzewka „PSYjmie” bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Zasady akcji, która organizowana jest już po raz czwarty, jest bardzo prosta - zamiast wyrzucać choinkę, można przywieźć je na ulicę Zdzieszulicką, gdzie służyć będzie zwierzakom.


W grudniu, zgodnie z tradycją, w naszych domach i mieszkaniach pojawiają się choinki bożonarodzeniowe – żywe i sztuczne. W przypadku tych pierwszych, warto wybierać drzewka w doniczce. Jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać, po świętach będą mogły zostać nasadzone w gruncie.


Od kilku lat bełchatowskie schronisko zachęca do poświątecznego oddawania żywych drzewek w ramach akcji „PSYjmiemy choinki”. „Nie wyrzucajmy symbolu Świąt na śmieci – podarujmy im drugie życie. Kupując żywe bożonarodzeniowe drzewko rozważmy zakup choinki ukorzenionej w doniczce. Gdy ta spełni swą symboliczną rolę, po świtach może zadomowić się u nas” – czytamy na facebookowym profilu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie (https://www.facebook.com/SchroniskoBelchatow).


Celem akcji, która prowadzona jest już po raz czwarty, jest uchronienie drzewek przed zmarnowaniem oraz długofalowy plan stworzenia bardziej komfortowych warunków dla przebywających w schronisku zwierząt. Choinki obsadzane wzdłuż ogrodzeń tworzą bowiem ścianę, która tłumi hałas. Z kolei te posadzone przy kojcach zimą pomagają chronić podopiecznych schroniska od wiatru, a latem dają cień. By tak się stało, drzewka muszą być dobrze ukorzenione w doniczkach.


W ramach akcji "PSYjmiemy choinki" drzewka może przywieźć każdy, nie ma żadnych limitów. Pracownicy schroniska przy ul. Zdzieszulickiej czekać będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 -17:00, a także w soboty, od godziny 10:00 do 16:00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 600 185 657.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl