Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W każdej paczce znalazły się produkty, z których przygotować można tradycyjne, świąteczne potrawyW każdej paczce znalazły się produkty, z których przygotować można tradycyjne, świąteczne potrawy

 

Druhowie z bełchatowskiej OSP rozwożą bożonarodzeniowe paczki. Znajdują się w nich tradycyjne świąteczne potrawy, a także chleb i wędlina. Taką pomoc otrzyma ponad stu potrzebujących, chorych i samotnych bełchatowian.

 

To kolejne święta Bożego Narodzenia w cieniu pandemii. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, nie można było zorganizować Miejskiej Wigilii, jaką od kilku lat organizowała prezydent Mariola Czechowska z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami z OSP Bełchatów. Miasto pamięta jednak o najbardziej potrzebujących bełchatowianach. Do najuboższych, chorych i samotnych mieszkańców, podobnie jak rok temu, trafią paczki żywnościowe. – Najważniejsze w Miejskiej Wigilii zawsze było osobiste spotkanie. Niestety po raz kolejny nie możemy wspólnie celebrować nadchodzących świąt. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność społeczna i , wrażliwość na potrzeby drugiego. Dlatego mieszkańcy, którzy potrzebują naszego wsparcia, otrzymają paczki bożonarodzeniowe – tłumaczy prezydent Czechowska.

 

W każdej znajduje się to, co podczas Wigilii powinno znaleźć się na stole. A konkretnie barszcz czerwony, smażona ryba, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, a także opłatek. Dodatkowo w każdej znajdzie się również wędlina i pieczywo. Do paczek dołączone zostały także życzenia od prezydent Marioli Czechowskiej, ks. dziekana Zbigniewa Zgody oraz Prezesa OSP Bełchatów Łukasza Klufa. „Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie piękny, przepełniony uśmiechem oraz wzajemną życzliwością czas. (….) W Nowym 2022 Roku życzymy zaś nadziei, spełnienia marzeń, wielu sukcesów oraz samych dobrych i pogodnych dni”.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Rozwożenie paczek bożonarodzeniowych

 

Potrawy na świąteczny stół przekazane zostaną podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz tych, którzy tymczasowo przebywają w ogrzewanych kontenerach ustawionych na terenie miasta. W sumie otrzymało je ponad 130 osób.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl