Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Plakat promujący projekt Plakat promujący projekt

Jak dobrze znamy swoje miasto? Zapewne kojarzymy nazwy większości ulic, parków czy budynków. Czy przechadzając się ulicami Bełchatowa, zwracamy uwagę na detale architektoniczne jak klamki, cegły, balustrady czy płoty? Ten projekt jest właśnie po to, by na te szczegóły zwrócić uwagę.  

 

Dzięki programowi Łódzkiego Domu Kultury „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych? – II edycja” skierowanemu do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, a także pasjonatów lokalnego dziedzictwa, można na nowo odkryć najbliższą okolicę.

 

Przygotowano osiem filmów edukacyjnych dotyczących miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Kutna, Wielunia, Brzezin, Łęczycy, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i Wolborza.

Aby poznać detale architektoniczne, wystarczy kliknąć link 

 

Filmowy przewodnik po Bełchatowie ukazuje perełki architektoniczne przy ul. 1-go Maja 2, ul. Kościuszki 4, ul. Kościuszki 25, ul. Pileckiego 1 i 18, Placu Wolności czy Placu Narutowicza w Bełchatowie. 

 

„Dlaczego ten dom tak wygląda?” to projekt z zakresu edukacji architektonicznej skierowany do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, a także pasjonatów lokalnego dziedzictwa.

 

Ideą projektu jest, aby pokazać — oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej — również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa. Łódzki Dom Kultury chce zwrócić uwagę m.in. na małą architekturę i rzeźbę plenerową, opowiedzieć o realizacjach powojennych, o starych szyldach i liternictwie — w nawiązaniu od lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

 

Materiały edukacyjne

W ramach działań zostały opracowane scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania na stronie Łódzkiego Domu Kultury), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.

 

Partnerzy projektu są Kutnowski Dom Kultury, Muzeum w Łowiczu, Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wieluński Dom Kultury, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Dom Kultury w Łęczycy, Miejski Dom Kultury w Brzezinach oraz Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

źródło: ŁDK

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl