Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Akredytowane laboratorium spółki regularnie bada jakość wody płynącej z naszych kranówAkredytowane laboratorium spółki regularnie bada jakość wody płynącej z naszych kranów

 

Jest czysta, zdrowa, wolna od bakterii i drobnoustrojów – tak stan bełchatowskiej wody ocenia sanepid. Wyniki badań, które regularnie prowadzi także akredytowane laboratorium spółki WOD.-KAN. potwierdzają również, że nasza kranówka bogata jest ponadto w składniki mineralne.

 

 Po raz kolejny miejska spółka WOD.-KAN. zachęca wszystkich mieszkańców miasta do picia wody z kranu. Przemawia za tym kilka względów, o których piszemy poniżej.


Po pierwsze

 

Wszelkie badania bełchatowskiej kranówki przeprowadzane przez laboratoria zarówno własne Spółki jak i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie potwierdzają bardzo dobrą jakość wody, tak pod względem bakteriologicznym jak i fizykochemicznym. Dostarczana przez Spółkę woda do spożycia przez mieszkańców spełnia normy Ministra Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wytyczne Komisji Europejskiej i WHO.

 

Wszyscy konsumenci mogą regularnie sprawdzać wyniki jakości dostarczanej im wody na stronie: http://wodkan-belchatow.pl/laboratorium/wyniki-badan-wody/.


Po drugie

 

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy człowiek powinien koniecznie w ciągu dnia spożyć około dwóch litrów wody, to kranówka w stosunku do wody butelkowanej jest o około 1000 zł tańsza w skali roku, przy założeniu, że każdego dnia płacimy za zakup butelki 1,5 l.

 

Po trzecie

 

Wyliczono, że wybierając kranówkę, można oszczędzić środowisku 19 kilogramów plastiku rocznie, a sobie nadwyrężania kręgosłupa przy dźwiganiu plastikowych butelek ze sklepu.

 

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bełchatowa a zwłaszcza osoby starsze, do picia wody sprzedawanej przez spółkę – apeluje prezes WOD.-KAN. sp. z o.o. Piotr Pierzchała.

 


Chcesz zadbać o zdrowie, portfel i przyrodę pij bełchatowską dobrą wodę!

 

źródło: mat. prasowe WOD.-KAN.

 

Spółka WOD.-KAN. zachęca do picia bełchatowskiej kranówkiSpółka WOD.-KAN. zachęca do picia bełchatowskiej kranówki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl