Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Gmina Bełchatów i miasto Bełchatów to dwie różne i odrębne jednostki samorządu terytorialnegoGmina Bełchatów i miasto Bełchatów to dwie różne i odrębne jednostki samorządu terytorialnego

 

W mediach, szczególnie ogólnopolskich, dużo mówi się ostatnio o zmianie granic gminy Kleszczów i gminy Bełchatów. Niestety często podawane są przy tym błędne informacje. Decyzja Rady Ministrów dotycząca przesunięcia granicy administracyjnej, skutkować będzie m.in. tym, że dodatkowe pieniądze popłyną do gminy Bełchatów, a nie jak mylnie przekazują niektóre źródła do miasta Bełchatowa.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z terytorium gminy Kleszczów wyłączona zostanie Wola Grzymalina, gdzie znajduje się część Elektrowni Bełchatów. Teren ten będzie dołączony do gminy Bełchatów. W tym miejscu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że gmina Bełchatów i miasto Bełchatów to dwie różne i odrębne jednostki samorządu terytorialnego.

 

- Podkreślam, że zmiana granic administracyjnych obu gmin, nie dotyczy Bełchatowa. Nasze miasto nie wzbogaci się o żadne dodatkowe tereny. Co za tym idzie nieprawdą jest, że miejski budżet zostanie zasilony wpływami z podatków i opłat środowiskowych wnoszonych przez Elektrownię Bełchatów – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl