Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dotację na start otrzymać mogą osoby między 18 a 29 rokiem życia, które chcą otworzyć własną firmęDotację na start otrzymać mogą osoby między 18 a 29 rokiem życia, które chcą otworzyć własną firmę

 

Chcesz uzyskać niemal 40 tys. zł dotacji na otwarcie własnej firmy? Musisz się pospieszyć – trwa bowiem nabór do ostatniej edycji projektu „Firma z Powerem”, w ramach którego młodzi i bezrobotni mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą otrzymać jednorazową dotację na założenie biznesu. Aplikować można do 27 stycznia.

 

„Firma z Powerem” to projekt realizowany z unijnych pieniędzy, skierowany do młodych osób pozostających bez pracy. W ramach programu mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą zdobyć jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 23 tys. 50 zł, ale nie tylko. Beneficjenci przez pół roku otrzymają również comiesięczne wsparcie na prowadzenie działalności sięgające 2 tys. 600 zł, a także stypendium szkoleniowe obejmujące także zwrot kosztów dojazdu na szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, prawa i księgowości, biznesplanu, reklamy i negocjacji. Wsparcie, jakie przewiduje projekt, opiewa na łączną kwotę niemal 39 tys. zł.


By skorzystać z projektu realizowanego przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny, należy spełnić kilka prostych warunków. Po pierwsze mieć mniej niż 30 lat i być biernym zawodowo. Ze wsparcia skorzystać mogą również osoby, które straciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku i nie są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.


Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są do czwartku, 27 stycznia, do godz. 15:00. Można je składać na trzy sposoby:

 

Informacje o projekcie „Firma z Powerem”, a także innych tematach dotyczących gospodarki w Bełchatowie – m.in. strefie przemysłowej czy miejskim programie „Praktyki i staże”, znaleźć można na stronie invest.belchatow.pl.


AP

 

Plakat informacyjny dot. projektu "Firma z Powerem"Plakat informacyjny dot. projektu "Firma z Powerem"

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl