Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zniesienie obostrzeń wynika z aktualnej sytuacji epidemicznejZniesienie obostrzeń wynika z aktualnej sytuacji epidemicznej

 

Brak limitów w sklepach, restauracjach, transporcie publicznych czy instytucjach kultury – rząd zdecydował o zniesieniu większości obostrzeń covidowych. Od 1 marca obowiązywać będą trzy zasady bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki w miejscach publicznych, izolacja dla zakażonych, kwarantanna po przyjeździe do kraju oraz dla domowników osób chorych.


Podczas konferencji prasowej w środę, 23 lutego, premier wspólnie z ministrem zdrowia poinformowali o decyzjach, jakie podjął rząd w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w naszym kraju. - Rozdział pandemii, niestety, nie jest jeszcze zamknięty, trzeba to powiedzieć jednoznacznie. Ale widzimy, że dziś śmiertelność i hospitalizacje wywołane wariantem Omikron są dużo niższe niż w przestrogach, których słuchaliśmy i przestrzegaliśmy — mówił Morawiecki. – Dlatego znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne – dodał szef rządu.


Co dokładnie zmieni się od 1 marca? Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie publicznym. Podobnie rzecz ma się ze spotkaniami oraz imprezami. Ponownie otwarte zostaną także kluby i dyskoteki.


W dalszym ciągu będziemy musieli przestrzegać trzech obostrzeń. W przestrzeni zamkniętej, np. w przychodni, urzędzie czy autobusie, obowiązywać będzie nakaz zakrywania maseczką ust i nosa. W mocy pozostają także zasady dotyczące 7-dniowej izolacji osób, które otrzymały pozytywny wynik na COVID-19 oraz kwarantanny dla współdomowników osób chorych i przyjeżdżających do Polski bez Unijnego Certyfikatu COVID.


Premier zapowiedział również, że rząd będzie stopniowo odchodził od wszystkich pozostałych obostrzeń.


Informacje na temat aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa a także akcji #SzczepimySie, znaleźć można na rządowej stronie gov.pl w zakładce: Koronawirus (https://www.gov.pl/web/koronawirus).

 

AP

 

Zasady bezpieczeństwa od 1 marca 2022 r.Zasady bezpieczeństwa od 1 marca 2022 r.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl