Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dary dla uchodźców z Ukrainy najlepiej dostarczyć do jednego z miejskich punktów zbiórekDary dla uchodźców z Ukrainy najlepiej dostarczyć do jednego z miejskich punktów zbiórek

 

Miasto uruchomiło dwa centralne magazyny: w Gwarku (os. Dolnośląskie) i w Szkole Podstawowej nr 5 (Grocholice). Działają one w godz. 16:00-18:00. Dary dla uchodźców z Ukrainy można także dostarczać do Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1 budynek B) w godzinach jego pracy. Z miejskich magazynów paczki będą przewożone dalej tj. do magazynu powiatowego i wojewódzkiego skąd trafią do potrzebujących.


Większość uchodźców, którzy od kilku dni napływają do Polski z Ukrainy, ma ze sobą tylko to, co udało im się zapakować do walizki lub plecaka. Często są w trudnej sytuacji materialnej, nie stać ich na kupno podstawowych produktów czy rzeczy codziennego użytku. Dlatego właśnie tak bardzo potrzebne jest organizowanie zbiórek odzieży, sprzętu lub pieniędzy.Najlepiej przyłączyć się do zbiórek organizowanych chociażby przez samorządy. W Bełchatowie mieszkańcy mogą przekazywać dary do dwóch punktów zorganizowanych przez miasto: w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach oraz w Gwarku na osiedlu Dolnośląskim (szerzej piszemy o tym TUTAJ). Dary można także dostarczać do Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1 budynek B) w godzinach jego pracy (poniedziałek, środa, czwartek 7:30-15:30, wtorek 8:00-18:00, piątek 7:30-13:30).

 

Można także wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. By pomoc była skuteczna, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze należy zweryfikować, jakie są rzeczywiste potrzeby. Najlepiej sprawdzić je u źródła. W przypadku Bełchatowa pełną informację na ten temat można uzyskać w Miejskim Zespole Zarządzania Kryzysowego (wystarczy napisać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..pl). Po drugie należy pamiętać, że odpowiednie przygotowanie i posegregowanie ułatwi wszystkim późniejszą pracę. Równie ważne jest także ich odpowiednie zapakowanie i opisanie.

 


Zebrane artykuły najlepiej przywieźć do miejskich punktów zbiórek, a nie zawozić na granicę. To najlepsze rozwiązanie. Ze względu bowiem na trudną i ciągle zmieniającą się sytuację na granicy polsko – ukraińskiej, bezpośrednie przekazanie darów jest mocno utrudnione. Wszystkie podarowane przez bełchatowian artykuły i dostarczone do miejskich punktów zbiórek, zostaną przewiezione dalej, tj. do magazynów powiatowego i wojewódzkiego. Stamtąd zaś trafią do osób potrzebujących.

 

AP

 

plakat ukraina pomoc www

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl