Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Młodzi radni nie pozostali obojętni wobec dramatycznej sytuacji w UkrainieMłodzi radni nie pozostali obojętni wobec konfliktu zbrojnego w Ukrainie

 

Za nami IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Radni, którzy obradowali w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu, przyjęli kilka projektów uchwał, w tym m.in. dotyczący przeprowadzenia ankiety w szkołach. Zajęli także stanowisko w sprawie militarnego ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

 

We wtorek, 1 marca, Młodzieżowa Rada Miejska obradowała po raz kolejny. W związku z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą, postanowiono wprowadzić dodatkowy punkt do zaplanowanego wcześniej porządku obrad. Młodzi radni zdecydowali o przyjęciu stanowiska dotyczącego bezprecedensowego ataku na Ukrainę. W uchwale przyjętej jednogłośnie czytamy: „Młodzieżowa rada Miejska w Bełchatowie wyraża pełną solidarność oraz współczucie wobec wszystkich obywateli Ukrainy oraz potępia działania Federacji Rosyjskiej”. Dodatkowo radni zadeklarowali zaangażowanie w organizowaną i koordynowaną przez miasto pomoc dla uchodźców z Ukrainy. 

 

Następnie przedstawiona została informacja o przebiegu oraz efektach charytatywnej zbiórki, jaką MRM zorganizowała w ramach tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Przypomnijmy, że za zebrane pieniądze (ok. 3 tys. zł) dla oddziałów dziecięcych bełchatowskiego szpitala kupiono koce, kołderki, pościel, kosmetyki oraz kredki, mazaki i kolorowanki. Ponadto gry, zabawki i pluszaki przekazane zostały innym instytucjom. Mowa o Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, a także Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Więcej na temat zbiórki pisaliśmy w artykule: Charytatywna pomoc młodych radnych.

 

Podczas IV sesji radni zdecydowali również o przeprowadzenie anonimowej ankiety w bełchatowskich szkołach. Zgodnie z uchwałą ma to być forma badania publicznego na temat funkcjonowania rady, a także oczekiwań uczniów co do jej działalności. Ankieta, za zgodą dyrekcji poszczególnych szkół, ma być zorganizowana między 14 a 18 marca.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl