Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wolontariusze na bełchatowskich ulicach kwestować będą od rana; fot. archiwumWolontariusze na bełchatowskich ulicach kwestować będą od rana; fot. archiwum

 

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na walkę z sepsą. Orkiestra zagra także w naszym mieście – główna scena stanie na placu Narutowicza, mniejsza zaś przy galerii. Bełchatowski finał patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska.


Trwa ostatnie odliczanie przed 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegoroczne hasło brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Tradycyjnie orkiestra zagra również w naszym mieście. Bełchatowski sztab przygotował moc atrakcji, wszystko jest już prawie dopięte na ostatni guzik.


W tym roku na ulicach Bełchatowa kwestować będzie 275 wolontariuszy, będzie można ich spotkać już od wczesnych godzin porannych w niedzielę, 29 stycznia. Wolontariusze, których w tym roku będzie 275, na ulice naszego miasta wyjdą już w godzinach porannych. Bełchatowski finał oficjalnie wystartuje zaś w samo południe na placu Narutowicza. To właśnie tam stanie bowiem główna scena finału, na której zagrają m.in. C-BooL, Kordian, M2Schron i Qbik. Organizatorzy zaplanowali także pokaz tańczących koparek, wystawę pojazdów zabytkowych i foodtrucki. Znajdzie się także coś dla fanów militariów, a konkretnie amfibia. Amatorzy kuchni wojskowej będą zaś mogli skosztować prawdziwej grochówki. Druga, mniejsza scena, pojawi się przy bełchatowskiej galerii. Tam również będzie się dużo działo, zaplanowano wiele atrakcji - szczególnie dla dzieci.


Zebrane podczas tegorocznego finału środki pomogą walczyć z sepsą, czyli zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Z zebranych pieniędzy będzie kupiony specjalistyczny sprzęt do analizy i wczesnego wykrywania zakażenia.

 

AP

 

Plakat 31. Finał WOŚP BełchatówPlakat 31. Finał WOŚP Bełchatów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl