Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Medale jubilatom wręczył wiceprezydent Bełchatowa Dariusz MatyśkiewiczMedale jubilatom wręczył wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz

 

Cztery bełchatowskie pary małżeńskie obchodzą właśnie Złote Gody. Podczas uroczystości w Muzeum Regionalnym, w którym mieści się Sala Ślubów, nie brakowało miłych słów, kwiatów i życzeń. Jubilaci otrzymali także medale za długoletnie pożycie, które wręczył im wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.


„Świadomi praw i obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne szczęśliwe i trwałe” – te słowa przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego ponad pięćdziesiąt lat temu wypowiedziały cztery bełchatowskie pary. Dziś, 1 grudnia, ze wzruszeniem i radością wspominali wspólne pół wieku Państwo: Elżbieta i Mirosław Jasiczkowie, Danuta i Henryk Mateusiakowie, Krystyna i Zbigniew Baranowscy oraz Grażyna i Wiesław Kierasińscy.


Uroczystość odbyła się w Muzeum Regionalnym. To właśnie tak znajduje się bowiem sala ślubów bełchatowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilaci nagrodzeni zostali specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Małżonkom medale wręczył Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

- W imieniu pani prezydent Marioli Czechowskiej oraz swoim pragnę Państwu przede wszystkim pogratulować tego świadectwa, które nam dajecie. Wszyscy wiemy, że w małżeństwie nie zawsze jest łatwo. Zdarzają się chwile radosne, ale też te trudniejsze i smutne. Państwo pokazujecie, że można sobie z nimi poradzić, jeśli jest wzajemna wyrozumiałość, tolerancja i zrozumienie. Składam wyrazy uznania i życzę dużo zdrowia. Wszystkiego dobrego - powiedział wiceprezydent Matyśkiewicz.


Jubileusz był doskonałą okazją do zapytania świętujących par, jaka jest recepta na długie i szczęśliwe małżeństwo. – Po prostu trzeba się kochać cały czas. Potrzeba także sporo cierpliwości, żeby nie zrażać się od razu przy jakichś przeciwnościach. Tym bardziej, że bywa różnie: i z górki, i pod górkę – powiedzieli Grażyna i Wiesław Kierasińscy. – Bardzo ważna jest także wzajemna tolerancja, bo nie ma małżeństw idealnych. Są wzloty i upadki, bywają „ciche dni”. Wtedy trzeba przeprosić, dać buziaka i pogodzić się - dodają Krystyna i Zbigniew Baranowscy. – To prawda. Najważniejsze to kochać się, kochać i jeszcze raz kochać. Oprócz tego trzeba umieć znaleźć kompromis. Po to się żyje, żeby pomagać drugiej osobie i wspierać. I jeszcze jedno, czyli wzajemny szacunek – podsumowali Danuta i Henryk Mateusiakowie.


Wszystkim parom obchodzącym swoje Złote Gody serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat spędzonych w szczęściu i zdrowiu.

 

>>> Zobacz fotogalerię" Jubileusze małżeńskie


Przypominamy, że małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w USC wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Dokumenty są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji przekazuje jr do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji udzielają pracownicy USC pod numerem tel. 44 733 52 93 lub 44 733 52 95.

 

AP

 

Uroczystość Złotych Godów odbyła się w Muzeum RegionalnymUroczystość Złotych Godów odbyła się w Muzeum Regionalnym

 

Jubilaci odebrali gratulacje i życzenia kolejnych szczęśliwych latJubilaci odebrali gratulacje i życzenia kolejnych szczęśliwych lat

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl