Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Grafika promująca "Białą sobotę" w województwie łódzkimAby wykonać badania podczas "Białej soboty", nie trzeba się wcześniej zapisywać

 

9 kwietnia w województwie łódzkim zorganizowana zostanie „Biała sobota”. W ramach akcji organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w wybranych placówkach medycznych – także w bełchatowskim szpitalu - będzie można bezpłatnie wykonać badania czy skonsultować się ze specjalistami. Co ważne, z takiej możliwości będą mogli skorzystać również przebywający na terenie naszego województwa uchodźcy z Ukrainy.

 

 „Biała sobota” to dzień, w którym otwarte są placówki medyczne należące do samorządu województwa łódzkiego, a w nich lekarze specjaliści wykonają podstawowe badania i w razie konieczności skierują na leczenie. Chętni będą mogli skorzystać z badania EKG, porad psychologicznych, konsultacji z onkologami. Będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glikemii, saturacji, a także zaszczepić się przeciwko Covid-19. Co ważne, wszystko bez skierowania oraz wcześniejszych zapisów.

 

Bezpłatne badania będą prowadzone w dziewięciu placówkach medycznych w naszym województwie. Jedną z nich jest bełchatowski Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II przy ul. Czaplinieckiej. Specjaliści będą do dyspozycji mieszkańców w sobotę, 9 kwietnia, między godz. 9:00 a 15:00.

 

Ważne! Badania w ramach „Białej soboty” będą mogli również wykonać uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym województwie.

 

AP

Ulotka dot. "Białej soboty" - wersja polskaUlotka dot. "Białej soboty" - wersja polska

 

Ulotka dot. "Białej soboty" - wersja ukraińskaUlotka dot. "Białej soboty" - wersja ukraińska

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl