Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kiermasz książek będzie okazją, aby w dobrej cenie zdobyć sporo ciekawych tytułów Kiermasz książek będzie okazją, aby w dobrej cenie zdobyć sporo ciekawych tytułów

 

Wieczór poetycko-muzyczny, spotkanie autorskie, kiermasz książek – to tylko część propozycji, jakie wspólnie z prezydent Bełchatowa przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Wszystko w ramach Tygodnia Bibliotek. Pierwsze wydarzenie już 8 maja.

 

 

Tydzień Bibliotek to akcja ogólnopolska. Chodzi w niej o to, aby promować czytelnictwo, a także pokazać jak ciekawą ofertę kulturalną mają właśnie biblioteki. Atrakcje, jakie zaplanowaliśmy są różnorodne. Bełchatowski Tydzień z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną rozpoczynamy „Kiermaszem książek przeczytanych”. Będzie się on odbywał codziennie od 8 do 12 maja. Książek będzie sporo, wszystkie w atrakcyjnej cenie. Na stoiskach nie zabraknie tytułów popularnonaukowych, kryminałów, literatury sensacyjnej, obyczajowej i beletrystyki. Kupić będzie można również podręczniki, encyklopedie czy słowniki. Stoiska staną w siedzibie głównej biblioteki i będą dostępne w godzinach: poniedziałek i wtorek 7:30-15:30, a od środy do piątku w godz. 9:00-17:00.

 

Wieczór poetycko-muzyczny „Portret Kobiety w Mojej, Twojej, Naszej – bibliotece” to kolejna propozycja. Odbędzie się on we wtorek, 9 maja. -Jak wskazuje sam tytuł - będzie on okazją, aby posłuchać poezji i muzyki w kobiecym wydaniu. Wstęp jest bezpłatny, po okazaniu darmowej wejściówki, którą można odebrać w bibliotece głównej (ul. Kościuszki 9), w Filii nr 1 (ul. Rynek Grocholski 18) oraz w Filii nr 4 (ul. Turkusowa 7). Początek o godz. 17:00.

 

W czwartek, 11 maja, ponownie zapraszamy do biblioteki głównej. Będzie w niej bowiem gościć Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf, autor m.in. książki „O Wschodzie”. Początek spotkania o godz. 17:00, wstęp bezpłatny.

 

Na tym nie koniec. 10 maja poznamy laureatów dwóch bibliotecznych konkursów: „Książka – obiekt artystyczny” oraz „Między rajem a węglem”. Spotkanie połączone z wręczeniem nagród rozpocznie się o godz. 11:00. Natomiast 12 maja MiPBP zamieni się w teatr. Najmłodsi uczniowie obejrzą przedstawienie teatralne "Przygoda w bibliotece" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie.

 

ADA

 

Plakat promujący bełchatowski Tydzień Bibliotek

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl