Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

lodowisko MCS 2125Prace przy modernizacji i przebudowie lodowiska, są już mocno zaawansowane

Trwa drugi etap przebudowy i modernizacji lodowiska miejskiego przy ulicy Edwardów 6, na osiedlu Dolnośląskim. W ramach zadania wymienione zostaną m.in. poszycie samego obiektu   oraz garażu na rolby. Wyłoniony w przetargu wykonawca, czas na wykonanie wszystkich prac ma do września.

 

To kolejny etap modernizacji i przebudowy tego obiektu. Po zakończeniu prac stanie się on estetyczny, nowoczesny i w pełni funkcjonalny. Postęp prac już widać gołym okiem. Zmieni się nie tylko sam wygląd konstrukcji, ale również jego infrastruktury towarzyszącej. Umowa zawarta z wykonawcą obejmuje prace rozbiórkowe ścian i dachu hali, garażu na rolby, wykonanie płyty fundamentalnej wraz z topielnikiem oraz konstrukcji stalowej garażu. Zmieni się również samo lodowisko, które zyska nowy dach i ściany boczne. Warto dodać, że obiekt będzie spełniał wszystkie warunki dotyczące bezpieczeństwa w tym dróg ewakuacyjnych.

 

W miejsce rozebranego chodnika przy lodowisku, powstanie nowy. Oprócz tych prac zaplanowano również wykonanie instalacji deszczowej hali i garażu na rolby wraz z podłączeniem do sieci kanalizacyjnej, zainstalowana będzie nowa zewnętrzna instalacja wodociągowa i sanitarna w pomieszczeniu na rolby oraz kompletna instalacja elektryczna wraz z rozdzielnią zasilającą. Wszystkie te prace mają być wykonane zgodnie z przygotowaną dla tego zadania dokumentacją techniczną.

 

W drodze przetargu wyłoniona została łódzka firma „Orzeł Budownictwo”, która zaproponowała najniższą cenę. Wartość zadania to blisko 790 tys. zł.  

 

Warto przypomnieć, że miejskie lodowisko w ubiegłym roku stało się obiektem całorocznym. Dzięki realizacji zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego dostosowano jego płytę do rolkowiska. W sezonie letnim mogą z niego  korzystać rolkarze, zimą natomiast amatorzy łyżwiarstwa i hokeja.  

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl