Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Akcja cięcia włosów w SP 4 zorganizowano po raz drugiKilkadziesiąt warkoczy zebrano podczas wielkiego cięcia w Szkole Podstawowej nr 4. Była to już druga odsłona akcji „Dzieci Dzieciom na Dzień Dziecka”. Dzieci, młodzież i dorośli mogli za darmo obciąć swoje włosy i przekazać je Fundacji Przyjaźni „WeGirls”, która przygotowuje darmowe peruki dla dzieci chorych na raka.


Wiosna to czas zmian, chętnie wymieniamy garderobę i odświeżamy fryzurę. Ścinając włosy można jednocześnie pomóc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową. Oddanie włosów to wspaniały gest, który uszczęśliwia nie tylko dawcę, ale przede wszystkim chorujące dzieci. Dzięki perukom dobranym na miarę, maluchy odzyskują uśmiech i pewność siebie.

Akcja „Dzieci Dzieciom na Dzień Dziecka” zorganizowana została już po raz drugi. Podobnie, jak w roku ubiegłym, wzięło w niej udział kilkudziesięciu mieszkańców. Włosy przeznaczone do obcięcia musiały mieć minimum 25 cm długości. O to, aby ścinanie odbywało się zgodnie z zasadami, zadbali lokalni fryzjerzy oraz praktykanci OHP oddz. Bełchatów. Po obcięciu każda z uczestniczek otrzymała nową fryzurę, zaś z podarowanych włosów Fundacja Przyjaźni „WeGirls” zrobi peruki dla dzieci chorujących na raka. Każda z uczestniczących w akcji osób otrzymała specjalny certyfikat, a także słodki upominek.

Akcji ścinania włosów w Szkole Podstawowej nr 4 towarzyszył piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Była między innymi przejażdżka kucem, foto budka, zabawy z Miejskim Centrum Sportu i warsztaty ceramiczne. Chętni mogli także uzyskać informacje na temat cukrzycy, zbadać poziom glukozy czy zwiedzić karetkę pogotowia. 

Liczba nowych zachorowań na nowotwór wśród dzieci w Polsce wynosi ok. 1200 rocznie, czyli 105-130 nowych zachorowań na 1 mln najmłodszych. Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę. Pomóc może każdy, nie tylko podczas takich akcji, jak ta w SP 4. Warto przy następnej wizycie w salonie fryzjerskim zaznaczyć, dla kogo przeznaczone będą włosy. Wszystkie informacje dotyczące oddania włosów dla chorych dzieci można znaleźć na stronie Fundacji Przyjaźni „WeGirls”.

 

AP

 


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl