Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z zadniami, jakie na nich czekały Młodzież bardzo dobrze poradziła sobie z zadniami, jakie na nich czekały

 

Sprawdzali swoje umiejętności z pierwszej pomocy. Ratowali poszkodowanych, bandażowali złamania, opatrywali rany. Tak wyglądały Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy pod patronatem honorowym prezydent Marioli Czechowskiej.

 

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych rywalizowała dziś w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Był test wiedzy, a także ćwiczenia praktyczne. Drużyny zmierzyły się z różnymi sytuacjami wymagającymi interwencji ratowników. Na kilku stacjach były upozorowane scenki, m.in. wypadek komunikacyjny. Zawodnicy udowodnili, że nie tylko potrafią udzielać pierwszej pomocy, ale także współpracować z innymi służbami. Zawody odbyły się w sobotę, 22 kwietnia. Po raz kolejny zorganizował je bełchatowski PCK. Pomagali im w tym: OSP Bełchatów i Sztab Ratownictwa, prezydent Mariol Czechowska objęła zaś honorowym patronatem.

 

- Po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy z organizacją Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Cieszymy się, że znaleźli się chętni, aby w nich wystartować. Dla uczniów to okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy, ale też zobaczyć, co robić, gdy znajdziemy się w trudnej, ekstremalnej sytuacji. Możemy być dumni z młodzieży. Bo bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami, które przed nimi postawiliśmy – tłumaczy Irena Stasiak, wolontariusz PCK, instruktor pierwszej pomocy.

 

Najlepsi podczas Mistrzostw okazali się uczniowie z ZSP LO w Kleszczowie. Drugie miejsce wywalczył zespół z II LO w Bełchatowie, zaś trzecie ZSP Techniku w Kleszczowie. Warto dodać, że drużyna z kleszczowskiego liceum weźmie udział w etapie okręgowym, który odbędzie się w Łodzi.

 

ADA/AP

 

>>> Fotogaleria: Rejonowe Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej poocy

 

Zawodnicy zmierzyli z zadaniami praktycznymi i testem wiedzy Zawodnicy zmierzyli z zadaniami praktycznymi i testem wiedzy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl