Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Chodnik przy ul. Opalowej 1 to kolejny z remontowanych przez miasto osiedlowych ciągów pieszychChodnik przy ul. Opalowej 1 to kolejny z remontowanych przez miasto osiedlowych ciągów pieszych

 

Miasto kontynuuje remonty osiedlowych chodników. Roboty zakończyły się już m.in. na Dzikiej i Książęcej, teraz ekipy pracują na Opalowej. Roboty prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników.

 

 

- W Bełchatowie dbamy nie tylko o ścisłe centrum miasta oraz główne drogi i ciągi piesze. Dbamy również o najbliższe otoczenie bełchatowian, czyli osiedla. Utrzymanie bowiem osiedlowych ulic i chodników w dobrej kondycji z perspektywy naszych mieszkańców jest niezwykle ważne. Dlatego też każdego roku wymieniamy zniszczone płyty chodnikowe i krawężniki, naprawiamy nawierzchnie jezdni. W ten sposób nie tylko poprawiamy ich estetykę, ale także funkcjonalność – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

W ostatnim czasie miasto wyremontowało chodniki m.in. na ulicach Dzikiej i Książęcej, ale nie tylko. Roboty prowadzone również były na osiedlach Dolnośląskim (okolice bloków nr 301, 303, 221 i 219) i Przytorzu (przy ul. Paderewskiego 6 i Słowackiego 7). Obecnie drogowców można spotkać przy ul. Opalowej 1 na Binkowie, gdzie stare, betonowe płyty także zastąpi nawierzchnia z kostki brukowej. Zamontowane zostaną tam ponadto nowe krawężniki.

 

W ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników miasto wkrótce ruszy z przebudową ciągów komunikacyjnych w okolicach bloków nr 6 i 8 przy ul. Energetyków. Plac budowy został już przekazany. Remont obejmie głównie wymianę nawierzchni chodników, montaż nowych barierek tarasowych oraz dostosowanie ramp podjazdowych do obecnie obowiązujących przepisów. Całość kosztować będzie nieco ponad 770 tys. zł. W kwestii sfinansowania remontu magistrat porozumiał się ze wspólnotami mieszkaniowymi, które dołożą 185 tys. zł.

 

Na realizację wszystkich zadań, jakie w ramach bieżącego utrzymania miasto zaplanowało na 2022 rok, w budżecie zabezpieczono ok. 1,5 mln zł. Warto jednak przypomnieć, że remonty chodników prowadzone są także w ramach zadań inwestycyjnych, jak chociażby na Binkowie. Zakres robót obejmuje tam nie tylko budowę 7 mniejszych osiedlowych ulic oraz gruntowny remont ul. Budryka, ale także budowę bądź modernizację ciągów pieszych. Więcej o tej największej tegorocznej inwestycji drogowej, na którą miasto pozyskało 18 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, piszemy w artykułach: Rusza pierwszy etap robót na Binkowie oraz Przez Binków pojedziemy inaczej.

 

AP

 

Miasto wyremontowało już chodnik przy ul. KsiążęcejMiasto wyremontowało już chodnik przy ul. Książęcej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl