Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Trzy elektryczne emzetki przyjechały do Bełchatowa w 2019 rokuTrzy elektryczne emzetki przyjechały do Bełchatowa w 2019 roku

 

Miasto pozyskało właśnie dofinansowanie na zakup kolejnego autobusu elektrycznego. Mowa o ponad 2,6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Przetarg ma być ogłoszony wkrótce.

 


- Od lat w mieście funkcjonuje bezpłatna komunikacja miejska. Dokładamy także starań, by nasz transport publiczny był ekologiczny. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się taka możliwość, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu zeroemisyjnego autobusu. Cieszę się, że nasz projekt pozytywnie przeszedł wszystkie etapy i do Bełchatowa trafi ponad 2,6 mln zł. Tym samym tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji wzbogaci się o kolejną przyjazną środowisku emzetkę – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Jak dodaje prezydent Czechowska, będzie to już czwarty elektryczny autobus w naszym mieście. - Kilka lat temu kupiliśmy trzy pierwsze elektryki, a wraz z nimi także trzy napędzane silnikami diesla, co z pewnością zmniejszyło emisję spalin w mieście. Poprawiło też jakość podróżowania. Jazda emzetkami z napędem elektrycznym jest bardziej komfortowa, chociażby ze względu na niemal całkowicie wyeliminowany hałas – tłumaczy prezydent Bełchatowa.


Dotacja przyznana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi pochodzi z EFRR (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Bełchatów otrzyma blisko 70 proc. wartości całego projektu. Miasto szacuje bowiem, że zakup "elektryka" wraz z ładowarką kosztować będzie ok. 3,9 mln zł. Przetarg ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

 

AP/ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl