Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mammografia pozwala na wczesne wykrycie nawet niewyczuwalnych zmian; fot. archiwumMammografia pozwala na wczesne wykrycie nawet niewyczuwalnych zmian; fot. archiwum

 

Bełchatowianki między 50 a 69 rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Specjalny mammobus przyjedzie do naszego miasta 9 i 10 stycznia. Co ważne, na badanie nie trzeba mieć skierowania.


Rak piersi to najczęściej występujący u kobiet nowotwór złośliwy. Każdego roku diagnozuje się go u blisko 19 tys. Polek. Wcześnie wykryty, jest praktycznie całkowicie wyleczalny. Dlatego też specjaliści podkreślają jak ważną rolę odgrywają badania profilaktyczne. Bełchatowianki kilka razy w roku mogą wykonać bezpłatną mammografię. To prosta i skuteczna metoda profilaktyki raka piersi.


W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało około tysiąca mieszkanek Bełchatowa. Rekordowy pod tym wzgędem był październik - wówczas mamografię wykonało 100 kobiet. - Serdecznie polecam wszystkim. Ja robię zawsze, stale i jestem zdrowa. Czuję się bezpiecznie – podkreśla pani Jolanta. - Warto i trzeba skorzystać z takiej okazji, bo to nic nie da, jak się zbadamy za późno. Trzeba iść i wcześniej sprawdzić, czy jest wszystko w porządku – dodaje z kolei pani Wanda. - Badania profilaktyczne są bardzo ważne i my, kobiety, same powinnyśmy o siebie zadbać – podsumowuje pani Aneta.


Najbliższa okazja do przebadania piersi będzie w poniedziałek, 9 stycznia i we wtorek, 10 stycznia. W tych właśnie dniach w Bełchatowie zaparkuje specjalny mammobus. Badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia będzie można wykonać w godz. 8:00 – 17:00. Na mammografię można się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub na stronie internetowej medica.org.pl.


Ważne!

Program skierowany jest do ubezpieczonych kobiet między 50. a 69. rokiem życia, które nie leczą się aktualnie z powodu raka piersi i w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ. Osoby nie spełniające tych warunków również będą mogły wykonać badanie, będą musiały jednak za nie zapłacić.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl