Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wykupując komunalne mieszkanie od miasta zaoszczędzisz nawet kilkaset tysięcy złotychWykupując komunalne mieszkanie od miasta zaoszczędzisz nawet kilkaset tysięcy złotych

 

Bełchatowianie, którzy chcą skorzystać z upustu przy wykupie mieszkania komunalnego, muszą się pospieszyć. Czas na złożenie w magistracie wniosku jest jeszcze tylko do 31 stycznia 2023 roku. A bonifikata jest spora. W zależności od osiedla waha się od 65 do 75 proc.

 

 

– Po raz kolejny już wprowadzamy taką możliwość. Oferta jest atrakcyjna. Warto z niej skorzystać, bo mieszkanie można kupić znacznie taniej niż na rynku nieruchomości – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.  

 

Miasto wprowadziło trzy rodzaje upustów, które wahają się od 65 do 75 procent wartości wycenionego przez rzeczoznawcę mieszkania. Najniższa bonifikata – 65 proc. – dotyczy lokali komunalnych osiedlu Binków. Przy czym przed zawarciem umowy trzeba wpłacić 35 proc. wartości mieszkania. Na upust 70 proc. mogą liczyć najemcy lokali mieszczących się na osiedlach: Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ulicach: Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej. W tym przypadku warunkiem skorzystania z bonifikaty jest jednorazowa wpłata w wysokości 30 proc. przed zawarciem umowy. Najwyższą bonifikatą sięgającą 75 proc. wartości mieszkania objęte są lokale na osiedlach 1000-lecia, Wolność, 1 Maja, Budowlanych, Żołnierzy POW oraz przy ulicach: Fabrycznej, Sienkiewicza, Czyżewskiego, a także w tych kamienicach, w których jest do 10 mieszkań. Tu warunkiem skorzystania ze zniżki jest jednorazowa wpłata 25 proc. wartości lokalu, przed zawarciem umowy. 

 

Na dodatkowe 5 proc. upustu mogą liczyć rodziny wielodzietne (tj. rodziny z minimum 3 dzieci zamieszkujących wspólnie w lokalu), a także kombatanci, ofiary represji wojennych i powojennych. Z tym zastrzeżeniem, że te dodatkowe bonifikaty nie mogą być łączone. 

 

Co najważniejsze, by skorzystać z upustu, trzeba najpóźniej do 31 stycznia 2023 roku złożyć w Urzędzie Miasta Bełchatowa specjalny wniosek. Czas na analizę dokumentów i przeprowadzenia sprzedaży zakończony sporządzeniem aktu notarialnego miasto ma natomiast do końca czerwca przyszłego roku.

 

Trzeba pamiętać, że uchwała dotyczy najemców lokali komunalnych, którzy nie posiadają zaległości w opłatach czynszu. Nie obejmuje ona również budynków przeznaczonych do rozbiórki, znajdujących się na obszarach, dla których plan zagospodarowania przestrzennego Bełchatowa nie przewiduje zabudowy mieszkaniowej oraz lokali socjalnych, zastępczych i zamiennych.

 

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1, pokój 408, III piętro)  telefonicznie pod numerem tel. 44 733 51 78.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl