Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

dotacja wwwPrezydent Mariola Czechowska symboliczne czeki odebrała z rąk wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby/ fot. facebbok Zbigniew Ziemba

 

Dwa miejskie projekty z dotacją z Województwa Łódzkiego. W sumie do Bełchatowa trafi blisko 150 tys. zł – 100 tys. zł na przebudowę miejskiego lodowiska, zaś 50 tys. zł na wsparcie rodzin będących pod opieką MOPS-u.

 

 

„Porozmawiamy w Łódzkiem” to cykl spotkań organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, podczas których mowa m.in. o Funduszach Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027,nowościach w ofercie UMWŁ, pomocy dla uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym regionie. Kolejnym przystankiem był Szczerców, gdzie wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba spotkał się z przedstawicielami samorządów, sołtysami, członkami stowarzyszeń i organizacji. Wręczył również symboliczne czeki na realizację zadań w oparciu o dofinansowanie właśnie z Województwa Łódzkiego.

 

Promesy odebrała również prezydent Mariola Czechowska. W sumie opiewają one na 150 tys. zł.

 

– Dziękuję za przyznane granty. Cieszę się, że kolejne zewnętrzne pieniądze zasilą miejski budżet. Pierwszą z dotacji przeznaczymy na inwestycję, którą właśnie realizujemy na miejskim lodowisku. Dzięki drugiej będziemy mogli zrealizować projekt skierowany do 30 rodzin pozostających pod opieką naszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

 

W ramach „Infrastruktura sportowa Plus” miasto otrzymało 100 tys. zł na wspomnianą już przebudowę i rozbudowę lodowiska miejskiego wraz z budową infrastruktury towarzyszącej oraz rozbiórką pomieszczenia na rolbę. Z kolei w ramach konkursu „Samorząd Przyjazny Rodzinie 2022” Bełchatów otrzymał 47 tys. zł na realizację zadania „Edukacja i integracja kluczem do szczęśliwej rodziny”. Projekt wspólnie z miastem będzie prowadzić MOPS. Ruszy we wrześniu, zakończy się zaś w grudniu. Weźmie w nim udział 30 rodzin będących pod opieką placówki. W ramach projektu jego uczestnicy wezmą udział w różnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych, kulinarnych, wyjazdach edukacyjno-integracyjnych.

 

ADA

 

Miasto pozyskało dotacje na dwa projekty Miasto pozyskało dotacje na dwa projekty

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl