Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie sie w czwartek, 27 lutegoNajbliższa sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie odbędzie sie w czwartek, 27 lutego

 

Formalne i finansowe aspekty podnoszenia kwalifikacji nauczycieli, nowy projekt MOPS-u i strategia adaptacji miasta do zmian klimatu – o tym między innymi rozmawiać będą miejscy radni w najbliższy czwartek, 27 lutego. Sesja Rady Miejskiej tradycyjnie odbędzie się w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 10.00.

 

 


To już dziewiętnaste w tej kadencji spotkanie miejskich radnych. Na lutowej sesji rozmawiać będą oni m.in. o dofinansowaniu doskonalenia zawodowego nauczycieli. Mowa będzie zarówno o możliwych formach podnoszenia kwalifikacji pedagogów, jak i kwotach, które w 2020 roku na ten cel mogą być przeznaczone. Studia wyższe, podyplomowe, kursy, seminaria czy konferencje to w tych zakresach nauczyciele miejskich szkół będą mogli liczyć na wsparcie magistratu. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc ubiegać się o konkretne dofinansowanie – m.in. odpowiedź na to pytanie znajduje się w projekcie uchwały.


Nie zabraknie także innych ważnych tematów. Jednym z nich będzie nowy, duży projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. „Centrum Usług Środowiskowych”, bo o nim mowa, zakłada współpracę kilku podmiotów, z bełchatowską Przystanią na czele. Projekt uchwały w sprawie umowy między partnerami będzie przedmiotem rozmów radnych.


Porozumienie między miastem a gminą, aktualizujące obszar i granice naszej aglomeracji to kolejne sprawy, nad którymi pochylą się radni w lutym. Jest ono konieczne w związku z realizacją Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. W planach są również rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nowego regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz strategia adaptacji do wyraźnie odczuwalnych zmian klimatycznych.


Porządek obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie oraz projekty uchwał znajdują się na portalu eSesja.

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl