Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zamrażanie płyty lodowiska dobiega końcaPrace związane z przygotowaniem tafli dobiegają końca

 

Miłośnicy jazdy na lodzie już mogą ostrzyć łyżwy. W najbliższą sobotę, 12 listopada, rusza bowiem kolejny sezon na miejskiej ślizgawce. Lodowisko przy ul. Edwardów otwarte zostanie o godz. 9:00. Podobnie, jak w latach poprzednich, będzie można z niego korzystać 7 dni w tygodniu.


Prace przed rozpoczęciem nowego sezonu na miejskim lodowisku są już na finiszu. Oznacza to, że łyżwiarze będą mogli wjechać na tafle już za kilka dni. – To pierwszy raz od kilku lat, kiedy możemy otworzyć lodowisko zgodnie z planem. Wcześniej uniemożliwiała nam to panująca sytuacja epidemiologiczna, czy prowadzone remonty. Instalacje są już po koniecznych rozruchach, obecnie kończymy mrożenie płyty. Dlatego też już dziś możemy zaprosić wszystkich miłośników łyżew – mam tu na myśli nie tylko bełchatowian, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Lodowisko, podobnie jak w latach poprzednich, czynne będzie przez cały tydzień, także z pewnością każdy znajdzie dogodny dla siebie termin na poślizganie się - mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Decyzją prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej, ceny biletów wejściowych na miejskie lodowisko pozostaną bez zmian. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) kosztować będzie 2 zł, zaś dla osób dorosłych - 5 zł. Jeśli ktoś nie ma swoich łyżew, będzie mógł je wypożyczyć na miejscu. Koszt to zaledwie 5 zł za godzinę. Do dyspozycji są łyżwy figurowe oraz hokejowe w różnych rozmiarach.

 

Lodowisko miejskie na os. Dolnośląskim czynne będzie 7 dni w tygodniu od godz. 9:00 do 21:00. Wejścia odbywać się będą co 1,5 godziny – zgodnie z harmonogramem, który znajduje się na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

 

AP

 

Na lodowisku można za symboliczną opłatą wypożyczyć łyżwy figurowe i hokejoweNa lodowisku można za symboliczną opłatą wypożyczyć łyżwy figurowe i hokejowe

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl