Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mieszkańcy spotkali się na Miejskiej Wigilii, która odbyła się już po raz ósmy Mieszkańcy spotkali się na Miejskiej Wigilii, która odbyła się już po raz ósmy

 

Kilkudziesięciu bełchatowian spotkało się na dorocznej Miejskiej Wigilii. Były życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. – Życzę wszystkim dobrych, spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia. Cieszę się, że po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie możemy się spotkać przy wspólnym wigilijnym stole – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.  

  

Na miejskim świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw. – Mieszkańcy mogli poczęstować się zupą grzybową, pierogami z kapustą i grzybami, rybą. Na stole znalazły się też barszcz czerwony i krokiety, kapusta z grochem i kompot z suszu – tłumaczy Krzysztof Franczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie, która wspólnie z prezydentem Bełchatowa Mariolą Czechowską i ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą przygotowali Miejską Wigilię. To już ósma edycja tego świątecznego spotkania.

 

Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem i życzeń. Doświadczeni pandemią i trwającą u naszych wschodnich sąsiadów wojną, głównie życzono sobie dobrego zdrowia i pokoju. 

 

- To dla mnie wielka radość, że po tak długiej przerwie, znowu możemy się spotkać w tym pięknym czasie adwentowego oczekiwania. To czas, kiedy częściej niż na co dzień, myślimy o wszystkich potrzebujących. A w tym roku równie ciepło myślimy o naszych sąsiadach za wschodniej granicy, gdzie toczą się działania wojenne. W imieniu swoim, a także Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bełchatowie pana Piotra Wysockiego, Wiceprezydentów Miasta Bełchatowa oraz radnych Rady Miejskiej w Bełchatowie, pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia. Dobrych, spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia. Wiary, nadziei i miłości płynącej od Nowonarodzonego. Wszystkiego dobrego – powiedziała podczas Miejskiej Wigilii prezydent Mariola Czechowska. 

 

Radości z przyjścia Nowonarodzonego życzył wszystkim ks. dziekan Zbigniew Zgoda. -Jutro 24 grudnia. To właśnie w tę noc będziemy przeżywać przyjście Jezusa. To właśnie On jest najważniejszy w tych dniach - powiedział ks. Zbigniew Zgoda, który odczytał również słowa Ewangelii z św. Łukasza. Bożonarodzeniową atmosferę dopełniły kolędy. 

 

Najlepsze życzenia złożyła mieszkańcom prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska Najlepsze życzenia złożyła mieszkańcom prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl