Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie sezon oficjalnie rozpoczęło kilkuset motocyklistówW Bełchatowie sezon oficjalnie rozpoczęło kilkuset motocyklistów

 

Ponad 10 litrów zebranej krwi, parada ulicami naszego miasta, rodzinny festyn, koncerty i wystawa zabytkowych pojazdów – tak wyglądało rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bełchatowie. W wydarzeniu, które 7 maja zorganizowała Fundacja Bezpieczni w Bełchatowie, a patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska, udział wzięło kilkuset miłośników jednośladów.

 


Bełchatowscy motocykliści od lat zachęcają do oddawania krwi – najcenniejszego leku ratującego zdrowie i życie. W miniony weekend już po raz piętnasty zaprosili na Motoserce. Jak mówią organizatorzy akcji – Fundacja Bezpieczni oraz klub Boruta MC Poland oddział Mid-West - dla fanów dwóch kółek każdy powód jest dobry, żeby wyjechać i się przejechać, szczególnie zaś, jeśli towarzyszy temu dobroczynny cel. – Ta krew, którą zbieramy nie jest tylko dla nas, motocyklistów. Ona jest dla wszystkich potrzebujących, dla innych uczestników ruchu, dla ludzi chorych, niezwiązanych z motocyklami czy samochodami. To nasz dar serca – podkreśla Adam Ciupa, prezydent Chapter Mid-West Boruta MC Poland. – Dziękujemy za tak duży odzew. Po raz kolejny udało nam się zebrać sporo krwi, która może uratować niejedno zdrowie czy nawet życie – dodaje Rafał Kaleciński, prezes Fundacji Bezpieczni. W sumie podczas piętnastej odsłony Motoserca zebrano 10,35 l krwi.


Zbiórka towarzyszyła tegorocznemu otwarciu sezonu motocyklowego. W niedzielę, 7 kwietnia, w Bełchatowie pojawiło się kilkuset właścicieli jednośladów. Nie tylko z naszego miasta, ale również z innych zakątków Polski. Była wspólna modlitwa, poświęcenia motocykli i parada. Na ulice miasta wyjechały sportowe maszyny, ale także turystyki, choppery, nakedy, enduro i skutery. Ich właściciele udowodnili, że w motocyklizmie nie liczy się to, czym się jeździ, ale pasja i miłość do dwóch kółek.


Zwieńczeniem imprezy był piknik na placu przy ul. Staszica (obok boisk treningowych MCS). Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Była wystawa zabytkowych samochodów i motocykli, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie buziek i tatuaże. A to wszystko z muzyką na żywo w tle. Przed uczestnikami imprezy wystąpili grupa Thrudy, Julia Cabaj, Mora i Molu.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Motoserce i otwarcie sezonu motocyklowego 2023


W organizacji bełchatowskiego otwarcia sezonu motocyklowego Fundację Bezpieczni wsparli członkowie kilku klubów: Boruty MC Poland, Białych Kruków Bełchatowa, Moto Brunatnych oraz Bełchatów Moto Riders. Wydarzenie patronatem honorowym objęła zaś prezydent Mariola Czechowska.

 

AP

 

Podczas piętnastej odsłony Motoserca zebrano 10,35 l krwiPodczas piętnastej odsłony Motoserca zebrano 10,35 l krwi

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl