Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont dziesięciu historycznych bełchatowskich kamienic zakończy się w pierwszej połowie rokuRemont dziesięciu historycznych bełchatowskich kamienic zakończy się w pierwszej połowie roku 

 

Logo i historia Bełchatowa, patron miasta i największe bełchatowskie kluby sportowe – to tematyka murali, które pokryją elewacje kilku Kamienic Tkaczy. Wspomniane obrazy to część dużego projektu, w ramach którego miasto odnawia dziesięć historycznych kamienic w centrum Bełchatowa. Zgodnie z planem inwestycja zakończy się jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

 

Trwająca właśnie modernizacja dziesięciu historycznych kamienic w centrum Bełchatowa poprawi nie tylko estetykę samych budynków, ale także komfort mieszkających w nich ponad 200 osób. Lifting przechodzą nieruchomości przy ulicach: Pabianickiej, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Lecha i Marii Kaczyńskich i Bawełnianej, a także na placu Narutowicza i Placu Wolności. Prace, które mają zakończyć się w czerwcu, są już mocno zaawansowane.

 

Aktualnie prowadzone są modernizacja instalacji elektrycznej w częściach wspólnych, remont klatek schodowych, w tym ścian, wymieniane są również drzwi wejściowe do mieszkań. Końca dobiega także remont dachów oraz docieplenie budynków, a komórki gospodarcze są odnawiane. Jednocześnie kamienice podłączane są do kanalizacji deszczowej. W większości przypadków zamontowane zostało już nowe oświetlenie na zewnątrz, pojawić się mają także domofony, a place wokół kamienic zostaną na nowo zagospodarowane - zamontowane zostaną ławki i stojaki na rowery, pojawią się także nowe pergole śmietnikowe. W planach jest również ułożenie chodników oraz montaż nowych ogrodzeń i furtek, natomiast bramy są już zamontowane.

 

Elewacje odnowionych kamienic utrzymane będą w odcieniach szarości – mowa o ścianach, dachach i parapetach zewnętrznych. To jednak nie wszystko. Kilka budynków ozdobionych zostanie muralami. – To ważne, by na każdym kroku podkreślać wyjątkowość Bełchatowa, jego historię i osiągnięcia naszych mieszkańców. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na kilku kamienicach umieścić logo miasta, a także obrazy nawiązujące do jego historii związanej z przemysłem tkackim oraz patronem Bełchatowa, św. Janem Pawłem II – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Dodajmy, że poza wspomnianymi symbolami, jeden z murali podkreślać będzie to, jak ważne dla mieszkańców są działające w mieście kluby sportowe.

 

Remont Kamienic Tkaczy ma się zakończyć w pierwszej połowie tego roku. Koszt całego projektu pod nazwą nazwą „Kamienice Tkaczy – remont części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych” to blisko 6,3 mln złotych, z czego ponad 3,7 mln zł to dofinansowanie unijne.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl