Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Transmisję z LIII sesji można obejrzeć na stronie belchatow.sesja.pl Transmisję z LIII sesji można obejrzeć na stronie belchatow.sesja.pl

 

We wtorek, 10 stycznia odbyła się dodatkowa, nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie. Podczas obrad rozmawiano m.in. o wykupie działek pod wschodnią obwodnicę Bełchatowa i pomocy rzeczowej na rzecz miasta partnerskiego Bełchatowa na Ukrainie.

 

Jednym z punktów nadzwyczajnej sesji był projekt uchwały dotyczący przekazania dotacji celowej Województwu Łódzkiemu. Radni zdecydowali, że do wspomnianego samorządu trafi 2 mln 750 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na wypłatę odszkodowań za nieruchomości nabyte przez miasto Bełchatów i przejęte pod budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa.

 

Podczas sesji radni rozmawiali również o pomocy na rzecz naszego miasta partnerskiego na Ukrainie. Bełchatowska firma Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Produkcyjne INKOM, odpowiedziała na apel i zakupiła agregaty prądotwórcze, które mają trafić do miasta Zwiahel (dawny Nowogród Wołyński). Pomoc miasta – w wysokości 10 000,00 zł - ma polegać na sfinansowaniu transportu wspomnianego sprzętu. Rada Miejska przyjęła projekt uchwały w tej sprawie, tym samym wyraziła zgodę na udzielenie wspomnianej pomocy.

 

Radni przyjęli także projekt uchwały dotyczący zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bełchatowa, a także zmian w budżecie miasta na 2023 rok.

 

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska podejmuje kolejne działania, by nie dopuścić do podwyżek cen za ciepło. 10 stycznia pod pismem z prośbą o odstąpienie od nowych taryf skierowanym ponownie do dyrektora PGE GiEK S.A. oddział Elektrownia Bełchatów oraz z prośbą o interwencję do parlamentarzystów z naszego okręgu, podpisali się również radni Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że elektrownia chce wprowadzić wyższe taryfy za ciepło przez 3 miesiące. Podwyżka uderzyłaby zarówno w indywidualnych odbiorców, jak i w lokalny biznes, który i tak mocno ucierpiał w pandemii.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl