Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto zaplanowało jeszcze jedno spotkanie dla organizacji, odbędzie się ono 22 listopada Miasto zaplanowało jeszcze jedno spotkanie dla organizacji, odbędzie się ono 22 listopada

 

Przedstawiciele organizacji pozarządowych wzięli udział w bezpłatnych warsztatach. Rozmawiano m.in. o miejskim programie współpracy. Spotkanie wspólnie z łódzkim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej zorganizowała prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Spotkanie odbyło się we wtorek, 8 listopada w bełchatowskim Urzędzie Miasta. Szkolenie było okazją do zdobycia wielu cennych informacji. Specjaliści z  łódzkiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum OPUS przybliżyli zasady prawidłowego przygotowania ofert. Wskazali, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać. Rozmawiano także o tym, jak poprawnie przygotować sprawozdanie z realizowanych przez swoje organizacje zadania.

 

- Takie spotkania jak najbardziej są potrzebne. Pierwsza oferta złożona przez nasze stowarzyszenie to był niewypał. Informacji w internecie, jak napisać ofertę, praktycznie nie było, nie wiedzieliśmy do kogo się zwrócić o pomoc w napisaniu wniosku – powiedział Krzysztof Marczak, prezes Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów. – Informacje, które przekazują nam fachowcy z Centrum OPUS są jak najbardziej wskazane, potrzebne i cenne dla każdej organizacji pozarządowej, stąd nasz udział w tym spotkaniu – dodaje Krzysztof Marczak.

 

- Dzięki takim spotkaniom możemy uzyskać niezbędną wiedzę. Wcześniej pozyskiwaliśmy ją z internetu i rozmów z innymi stowarzyszeniami, które nam pomagały. Myślę, że to spotkanie będzie owocne i zdobytą tutaj wiedzę wykorzystamy w przyszłości – powiedział Marcin Słok, prezes Koła Wędkarskiego nr 3 „Górnik”.

 

Podczas spotkania rozmawiano także o miejskim programie współpracy z organizacjami pozarządowymi na przyszły, 2023 rok. W dokumencie tym, który właśnie poddawany jest konsultacjom społecznym, zawarte są, m.in. cele, zasady i formy współpracy, priorytetowe zadania czy wysokość środków planowanych na ich realizację. – Przypomnieliśmy organizacjom, że wciąż trwają konsultacje społeczne w tym zakresie. Zachęcaliśmy również do zgłaszania swoich opinii i uwag. Każdy otrzymał także papierową wersję programu – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim Urzędzie Miasta Bełchatowa.

 

Warto dodać, że miasto szykuje dla organizacji jeszcze jedno spotkanie. Zaplanowane jest ono na wtorek, 22 listopada. Tym razem specjaliści z Centrum Opus będą podpowiadać z jakich jeszcze źródeł można pozyskać dofinansowania na realizację zadań.

 

ADA

 

Sotkanie poprowadził specjalista z Centrum OPUS Sotkanie poprowadził specjalista z Centrum OPUS

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl