Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Rozbudowa miejskiej sieci pozwala zapewnić bezpieczne dostawy ciepła dla mieszkańcówRozbudowa miejskiej sieci pozwala zapewnić bezpieczne dostawy ciepła dla mieszkańców

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rusza z wiosenno-letnimi inwestycjami. Mowa o modernizacji kilku kilometrów sieci oraz likwidacji węzłów grupowych, które zastąpią indywidualne. Roboty w rejonie ulicy Tatrzańskiej już ruszyły, kolejne planowane są w najbliższych miesiącach.

 

Inwestycje związane z przebudową i rozbudową miejskiej sieci, jakie systematycznie prowadzi spółka PEC, mają zapewnić bezpieczne dostawy ciepła dla mieszkańców Bełchatowa. Dzięki zmniejszaniu udziału starych sieci kanałowych w miejskim systemie, z roku na rok ograniczane są straty ciepła, liczba awarii oraz związane z ich usuwaniem koszty. Dodatkowo Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej można bardziej precyzyjnie dopasować parametry do potrzeb indywidualnych, a w konsekwencji podnieść komfort i zoptymalizować koszty ogrzewania naszych mieszkań.

 

I to właśnie tym celom służyć będą zaplanowane na ten rok inwestycje. Pierwsza z nich już się rozpoczęła. Mowa o rozbudowie sieci ciepłowniczej do budynku wielorodzinnego przy ul. Tatrzańskiej. W związku z pracami przyłączeniowymi na początku czerwca mogą wystąpić przerwy w dostawie ciepłej wody dla mieszkańców posesji położonych w okolicach ul. Podmiejskiej. Szczegółowe informacje na ten temat będzie można znaleźć na stronie spółki pec-belchatow.pl.

 

W najbliższych miesiącach planowana jest również przebudowa sieci na osiedlu Dolnośląskim oraz kolejny etap budowy i przebudowy osiedlowej sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Krętej, Kaczkowskiego i Mickiewicza. Ponadto spółka zamierza również przebudować sieci oraz zlikwidować węzły grupowe na os. Budowlanych. Łącznie zmodernizowane zostaną prawie 3 km sieci ciepłowniczej oraz powstaną 3 nowe indywidualne węzły cieplne (dla każdego z bloków). Przewidywany koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł. Na ich przeprowadzenie PEC pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Spójności.

 

To nie wszystkie planowane zadania. W miesiącach letnich spółka zamierza również przebudować sieć ciepłowniczą w rejonie ul. Okrzei. Szczegóły znaleźć można na stronie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pec-belchatow.pl.

 

Rozbudowa sieci przy ul. Tatrzańskiej to jedna z zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji PEC-uRozbudowa sieci przy ul. Tatrzańskiej to jedna z zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji PEC-u

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl