Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska zapewniła gości z Ukrainy o chęci współpracy na gruncie gospodarczymPrezydent Mariola Czechowska zapewniła gości z Ukrainy o chęci współpracy na gruncie gospodarczym 

 

Wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów biznesowych – to główne tematy rozmowy prezydent Marioli Czechowskiej i z przedstawicielami Nowogrodu Wołyńskiego, naszego miasta partnerskiego. Ukraińska delegacja spotkała się także z członkami bełchatowskiej Regionalnej Izby Gospodarczej.

 

Czteroosobowa delegacja z Ukrainy przyjechała do Bełchatowa na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej.

 

– Kilka tygodni temu miałam okazję rozmawiać online z merem Nowogrodu, panem Mikołą Borowcem. Mówiliśmy wówczas zarówno o pomocy, jaką od samego początku udzielamy mieszkańcom naszego miasta partnerskiego, ale także około tysiącowi obywateli Ukrainy, którzy właśnie u nas znaleźli schronienie przed wojną. Cieszę się, że mogliśmy spotkać się osobiście z wiceburmistrzami i wiodącymi przedsiębiorcami z Nowogrodu – mówi prezydent Bełchatowa. – Liczymy na dobrą i szeroką współpracę gospodarczą z naszymi partnerami. Tym bardziej teraz, kiedy Ukraina stoi u progu członkostwa w Unii Europejskiej i to właśnie od nas chcą się uczyć dobrych praktyk i umiejętności pozyskiwania unijnych funduszy – dodaje prezydent Czechowska.

 

Jak podkreśla Oleksandr Yushchenko, reprezentant Obwodu Żytomierskiego i szef ukraińskiej delegacji, pomoc, jaka płynie z Bełchatowa do obywateli Ukrainy, jest nieoceniona i są za nią ogromnie wdzięczni. Pragną także nawiązać szerokie kontakty gospodarcze i biznesowe, które w obliczu trwającej wojny, ale także perspektywie jej zakończenia, będą kluczowe dla odbudowy i rozwoju Nowogrodu. – Mamy nadzieję na nawiązanie współpracy z przedstawicielami różnych branż. Mam tu na myśli chociażby rolnictwo, budownictwo czy transport. Mamy wiele stabilnie działających przedsiębiorstw, chociażby z branż odzieżowej czy drzewnej, które chętne są do wspólnej pracy – podkreśla Oleksandr Yushchenko.

 

W trakcie rozmów, w których uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Bełchatowie Piotr Wysocki, wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański, a także dyrektorzy strategicznych wydziałów bełchatowskiego magistratu, przedstawiciele miejskich jednostek kultury i członkowie Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie, podjęto również decyzję organizacji w naszym mieście szerszego forum gospodarczego. Wstępnie ustalono, że mogłoby do niego dojść jesienią.

 

AP

 

Przedstawiciele Nowogrodu Wołyńskiego podkreślali wagę gospodarki w odbudowie UkrainyPrzedstawiciele Nowogrodu Wołyńskiego podkreślali wagę gospodarki w odbudowie Ukrainy

 

W spotkaniu wzięli udział także m.in. wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz PolitańskiW spotkaniu wzięli udział także m.in. wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl