Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Udział w programie wytchnieniowym będzie bezpłatny Udział w programie wytchnieniowym będzie bezpłatny

 

Opiekujesz się na co dzień osobą niepełnosprawną i potrzebujesz odciążenia czy czasowego zastępstwa? Zgłoś się do bełchatowskiego MOPS-u, który wspólnie z miastem, chce pozyskać środki na realizację programu „Opieka wytchnieniowa”. Zanim jednak będą o nie aplikować, potrzebna jest informacja ile osób faktycznie zainteresowanych byłoby takim wsparciem. Zgłoszenia będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej do piątku, 4 listopada. 

 

Z bezpłatnego wsparciaw ramach opieki wytchnieniowej skorzystać będą mogli członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący opiekę nad osobą posiadającą orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności) lub dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności. Opieka będzie realizowana w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Dzięki wsparciu opiekunowie będą mogli liczyć na pomoc w codziennych obowiązkach, a także mieć zapewnione czasowe zastępstwo, np. na czas załatwienia niezbędnych spraw.

 

Bełchatowianie, którzy chcieliby skorzystać z takiej pomocy, muszą skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 44 635 28 73 i/lub 518 756 539 bądź osobiście (ul. Dąbrowskiego 2). Co ważne trzeba się zgłosić najpóźniej do piątku, 4 listopada.

 

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc w 2023 r. i aplikowanie przez MOPS o środki finansowe na Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Realizowany on będzie z środki z Funduszu Solidarnościowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl