Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W każdej z paczek znajdują się artykuły z wydłużonym czasem przydatnościW każdej z paczek znajdują się artykuły z wydłużonym czasem przydatności

 

Do Bełchatowa dotarły pierwsze transporty żywności dla najbardziej potrzebujących. Wsparcie otrzymają zakwalifikowani przez MOPS bełchatowianie, a także przebywający w naszym mieście uchodźcy z Ukrainy. W sumie ponad 3 tys. osób. To już kolejna odsłona akcji, którą miasto i MOPS od lat prowadzą wspólnie z łódzkim Bankiem Żywności.


W trzech transportach do naszego miasta przyjechały blisko 43 tony podstawowych artykułów spożywczych. Wśród nich groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, mleko UHT, powidła śliwkowe, szynka drobiowa i szynka wieprzowa. To właśnie produkty znajdują się w każdej paczce, jakie wydawane są właśnie w ramach Banku Żywności. Co ważne, wszystkie mają nieco dłuższy termin przydatności. Dzięki temu potrzebujący będą mogli z nich skorzystać w odpowiednim dla siebie czasie.


Pomoc żywnościowa kierowana jest do bełchatowian, którzy - po pierwsze - zgłosili taką potrzebę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i po drugie – spełniają określone w programie kryteria dochodowe.


- Bardzo się cieszymy, że od kilku już lat możemy wspólnie z Bankiem Żywności w ten sposób pomagać potrzebującym bełchatowianom. Dzięki temu mogą oni zupełnie za darmo otrzymać najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze. W tym roku sytuacja jest szczególna. W naszym mieście gościmy kilkuset gości z Ukrainy, którym również postanowiliśmy zaoferować takie wsparcie – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.


Pomoc żywnościową otrzyma łącznie ponad 3 tys. osób - 2,3 tys. bełchatowian oraz blisko 800 uchodźców z Ukrainy. Kolejne transporty w ramach Banku Żywności najprawdopodobniej przyjadą w lipcu.


Wzorem lat ubiegłych wydawaniem paczek żywnościowych zajmują się członkowie bełchatowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy MOPS-u. Z kolei miasto odpowiada za organizację i sfinansowanie transportów.


Pomoc dla osób potrzebujących w ramach łódzkiego Banku Żywności prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogramu 2021, realizowanego w 2022 roku.

 

AP

 

Kolejne transporty pomocy żywnościowej planowane są w lipcuKolejne transporty pomocy żywnościowej planowane są w lipcu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl