Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miejskia Śniadania Wielkanocne organizowane są z inicjatywy prezydent Marioli CzechowskiejMiejskia Śniadania Wielkanocne organizowane są z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej

 

Tradycyjnie już samotni i potrzebujący bełchatowianie spotkali się na Miejskim Śniadaniu Wielkanocnym. - Dziękuję, że przyjęliście Państwo moje zaproszenie i mogliśmy w ten Wielkanocny poranek spotkać się przy świątecznym stole. Życzę radości od Zmartwychwstałego oraz wszelkiej pomyślności – powiedziała podczas Miejskiego Śniadania prezydent Mariola Czechowska.


Jak co roku, spotkanie wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską świąteczne spotkanie zorganizowali dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz bełchatowski PCK. Na posiłek zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy, bo, jak mówi prezydent Czechowska, w święta nikt nie powinien być sam.

 


– Zdaję sobie sprawę, że wiele osób samotnych lub znajdujących się w różnych, trudnych życiowych sytuacjach potrzebuje takiego spotkania. Dlatego bardzo się cieszę, że w tym świątecznym czasie możemy się spotkać i choć kilka chwil spędzić wspólnie. W tym roku moje zaproszenie przyjęła dość liczna grupa bełchatowian, co świadczy o tym, że organizacja Miejskiego Śniadania Wielkanocnego ma ogromny sens i wielką wartość – mówi prezydent Mariola Czechowska.


Świąteczny stół tradycyjnie już stanął w oratorium Św. Jana Pawła II, które znajduje się przy parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Oczywiście królowały na nim tradycyjne potrawy: jaja, sałatka jarzynowa, biała kiełbaska, wędliny i żur. Nie zabrakło też bab i słodkich ciast. Co ważne, osoby potrzebujące nie wyszły z wielkanocnego spotkania z pustymi rękami. – Dla naszych gości przygotowaliśmy również kilkadziesiąt paczek z żywnością. W każdej znalazły się podstawowe produkty spożywcze, tak by później w domu również można było skosztować świątecznych dań – podkreśla Krzysztof Franczyk, prezes bełchatowskiej OSP.

 

W trakcie miejskiego świątecznego śniadania nie brakowało chwil wzruszenia oraz atmosfery życzliwości. Goście mogli też wysłuchać krótkiego koncertu wielkanocnego w wykonaniu chóru Promienie Bełchatowa.

 

AP

 

Do wielkanocnego stołu prezydent Mariola Czechowska co roku zaprasza osoby samotne i potrzebująceDo wielkanocnego stołu prezydent Mariola Czechowska co roku zaprasza osoby samotne i potrzebujące

 

Dla osób potrzebujących przygotowano również kilkadziesiąt paczek z tradycyjnymi produktami wielkanocnymiDla osób potrzebujących przygotowano również kilkadziesiąt paczek z tradycyjnymi produktami wielkanocnymi

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl