Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W minioną środę do Gwarka po artykuły chemiczne zgłosiło się wielu UkraińcówW minioną środę do Gwarka po artykuły chemiczne zgłosiło się wielu Ukraińców

Na terenie Bełchatowa przebywa około 900 uchodźców wojennych z Ukrainy. Korzystają oni z przysługujących im świadczeń przyznawanych przez państwo. Wsparcie otrzymują również od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym przypadku, produkty, które trafiają do potrzebujących to zarówno dary przekazywane przez mieszkańców, jak i firmy oraz organizacje.

 

 

Uchodźcy z Ukrainy mieszkający na terenie miasta otrzymują z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej bieżącą pomoc, od żywności, po potrzebne ubrania, artykuły szkolne i piśmiennicze po środki higieny osobistej i chemię gospodarczą. Są to artykuły pierwszej potrzeby. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy MOPS-u, (we wtorki do godziny 17:00), osoby z Ukrainy, mogą zgłaszać się do siedziby przy Staszica 18. 

 

Blisko 800 Ukraińców z terenu miasta, którzy zgłosili się do programu realizowanego w ramach Banku Żywności, otrzyma zapas jedzenia. 

 

W środy w Gwarku na osiedlu Dolnośląskim wydawana jest chemia gospodarcza oraz środki higieny osobistej. Produkty o wartości 300 tys. złotych przekazane zostało do miasta przez Procter & Gamble.    

 

Dzięki wsparciu bełchatowskiego Polskiego Czerwonego Krzyża, różnych organizacji i stowarzyszeń, a także hojności mieszkańców, artykułów pierwszej potrzeby nie brakuje, w tym również i sezonowych ubrań. Wystarczy wcześniej poinformować MOPS, co jest nam potrzebne, by dać pracownikom czas, na przygotowanie konkretnego asortymentu.

 

MOPS nie prowadzi aktualnie żadnej dodatkowej zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Mieszkańcy, którzy mają życzenie przekazania żywności, czy innych produktów, mogą je dostarczać do punktu, który mieści się w Urzędzie Miasta Bełchatowa przy ulicy Kościuszki 1. Można to zrobić w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 7:30 – 15:30, we wtorki od 8:00 do 18:00 oraz w piątki od 7:30 do 13:30.  

 

KR

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl