Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Nowa nawierzchnia położona została na chodniku w okolicach bloków nr 219 i 221 na Dolnośląskim  Nowa nawierzchnia położona została na chodniku w okolicach bloków nr 219 i 221 na Dolnośląskim

 

Trwają remonty osiedlowych chodników. Przy kilku blokach na Dolnośląskim stare płyty już zostały zastąpione nowymi, ekipy zawitały także m.in. na ulice Paderewskiego i Książęcą. Prace prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników.


Utrzymanie dróg i chodników w należytym stanie to nie tylko remonty głównym arterii miasta. To również wiele prac wykonywanych na osiedlowych uliczkach. Ich celem jest poprawa estetyki, ale przede wszystkim poruszających się po nich codziennie mieszkańców. - Remonty głównych ulic są ważne, ale dla każdego najważniejsze jest jego najbliższe otoczenie. Dlatego też każdego roku remontujemy zniszczone chodniki, krawężniki, czy jezdnie znajdujące się na osiedlach - tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Prace prowadzone są w kilku punktach miasta. Po zdemontowaniu starych płyt betonowych oraz rozbiórce krawężników, drogowcy przygotowują podłoże, a następnie montują nowe krawężniki oraz układają nawierzchnię z kostki.


Roboty zakończyły się już m.in. w okolicach bloków 301, 303, 221 i 219 na os. Dolnośląskim. Obecnie ekipy zajmują się ciągiem pieszym przy ulicy Książęcej. Nowy chodnik położony zostanie na całej długości ulicy po jej prawej stronie. Jednocześnie trwa remont chodników przy ul. Paderewskiego 6 oraz Słowackiego 7. W tym ostatnim przypadku miasto uzgodniło ze wspólnotą mieszkaniową, że ta dodatkowo wykona schody, zaś miasto wyremontuje rampę oraz parking.


To tylko część zadań, jakie miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników. Na realizację wszystkich zaplanowanych na 2022 rok w miejskim budżecie zabezpieczono ok. 1,5 mln zł.

 

AP

 

Obecnie trwa remont chodników na PrzytorzuObecnie trwa remont chodników na Przytorzu

 

Roboty obejmują także remont parkingu przy ul. PaderewskiegoRoboty obejmują także remont parkingu przy ul. Paderewskiego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl