Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Św. Jan Paweł II patronem Bełchatowa jest od czerwca 2012 roku Św. Jan Paweł II patronem Bełchatowa jest od czerwca 2012 roku

 

Dziś 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – Patrona i Honorowego Obywatela Bełchatowa. Pod pomnikiem Papieża Polaka, w imieniu władz miasta, złożone zostały kwiaty. Po południu, o godz. 17:00, w Szkole Podstawowej nr 13 rozpocznie się wieczór poezji poświęcony pamięci Patrona Miasta Bełchatowa Świętego Jana Pawła II.

 

 

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach. Był myślicielem i filozofem, człowiekiem kultury i sztuki, poetą, aktorem i miłośnikiem gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie. 1 maja 2011 roku Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym, zaś 24 kwietnia 2014 roku - świętym kościoła katolickiego. Uchwałą Rady Miejskiej w Bełchatowie z 30 października 2003 r. Jan Paweł II został Honorowym Obywatelem naszego miasta, a od czerwca 2012 roku jest Patronem naszego miasta.

 

Św. Jan Paweł II swoją papieską posługę sprawował przez 27 lat. Odszedł po długiej chorobie 2 kwietnia 2005 roku.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl