Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Opaski telemedyczne wyposażone są m.in. w przycisk bezpieczeństwa SOSOpaski telemedyczne wyposażone są m.in. w przycisk bezpieczeństwa SOS

 

Starsi mieszkańcy Bełchatowa ponownie będą mogli skorzystać z darmowych opasek bezpieczeństwa. Seniorzy, którzy potrzebują takiego wsparcia, do 25 stycznia mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Miasto po raz kolejny chce aplikować o środki w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów. Chodzi konkretnie o moduł II, czyli dostęp do usługi tzw. „opieki na odległość” dla osób powyżej 65 roku życia. Zapewnić ją mają „opaski bezpieczeństwa”, które są wyposażone w co najmniej dwie wybrane funkcje, np. przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami lub funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

 

W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wystarczy wcisnąć guzik alarmowy. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny lub pielęgniarka) podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji, zapewni wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosi o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wyśle służby ratunkowe.

 

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym z takiej pomocy skorzystało 120 starszych mieszkańców Bełchatowa. – Program cieszył się dużym zainteresowaniem naszych seniorów, którzy dzięki opaskom czuli się bezpiecznie. Dlatego też postanowiliśmy tę formę wsparcia kontynuować także w tym roku. I to nie tylko dla tych stu dwudziestu osób, ale także kolejnych, którzy tego potrzebują. Chcemy dowiedzieć się, jak kształtuje się aktualne zapotrzebowanie. Dopiero wówczas będziemy mogli składać wniosek o rządowe środki na konkretną liczbę opasek – tłumaczy Sylwia Witkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.


Bełchatowianie zainteresowani udziałem w projekcie mogą zgłaszać taką chęć do środy, 25 stycznia. Wystarczy zadzwonić pod nr 518 756 539 lub 44 635 28 79. Ważne! Samo zgłoszenie nie oznacza objęcia omawianym wsparciem.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl